КРУ звинуватило низку посадових осіб уряду Януковича в масштабних зловживаннях


КРУ звинуватило низку посадових осіб уряду Януковича в масштабних зловживаннях

Керівник Головного контрольно-ревізійного управління Микола Сивульський звинуватив низку посадових осіб в уряді екс-прем'єр-міністра Віктора Януковича у зловживаннях.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна. Зокрема, це стосується екс-міністра вугільної промисловості Сергія Тулуба, єкс-керівника "Енергоатому" Леоніди Деркача, екс-міністра палива і енергетики Юрія Бойка, екс-міністра транспорту і зв'язку Миколи Рудьковського, екс-керівника "Укрзалізниці" Володимира Козака, і екс-керівника НАК "Нафтогаз" Ігоря Вороніна в зловживаннях державними коштами в нафтогазовій, вугільній, атомній і транспортній, ядерній сферах.

За словами Сивульського, вищезазначені посадові особи в період з другого півріччя 2006 - 2007 рр. відповідальні за масштабні зловживання у вищезазначених галузях. Зокрема, в НАК "Нафтогаз" зловживання становлять 2,2 млрд грн, в "Енергоатомі" - 3,6 млрд грн, у вугільній галузі - 2,4 млрд грн, в "Укрзалізниці" - 2 млрд грн. У той же час Сивульський зазначив, що "це тільки вершина айсбергу. Суспільство жахнеться від масштабів порушень".

Керівник ГКРУ також повідомив, що за 5 міс. 2008 р. було виявлено фінансових порушень на 11,3 млрд грн. Він підкреслив, що кількість і розміри фінансових порушень в Україні зростають. Так, за аналогічний період 2007 р. в ході перевірок ГКРУ було виявлено фінансових порушень на 5,3 млрд грн.

За словами Сивульського, 5,8 млрд грн фінансових порушень, виявлених поточного року, становили заниження вартості активів державних підприємств.

Раніше сьогодні прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що ГКРУ за підсумками перевірок за 2007 р. виявило порушень на 10,2 млрд грн в ході перевірки діяльності НАК "Нафтогаз України", НАЕК "Енергоатом", "Укрзалізниці", а також 34 підприємств вугільної галузі. При цьому вона зазначила, що добиватиметься повернення вказаних коштів до держбюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua