Мінагрополітики пропонує збільшити розмір компенсації відсотків за кредитами для сільгосппідприємств


Мінагрополітики пропонує збільшити розмір компенсації відсотків за кредитами для сільгосппідприємств

Міністерство аграрної політики України пропонує збільшити розмір компенсації відсотків за кредитами для сільгосппідприємств з 1,2 до 1,5 від облікової ставки Нацбанку. Таке положення міститься в проекті постанови Кабміну, розробленому відомством. В якості обґрунтування називається погіршення ситуації на фінансових ринках і пов'язане з цим дорожчання кредитних ресурсів у 2008 р.

При цьому пропонується додатково включити до списку тих, що мають право на компенсацію, молоко- і м'ясопереробні підприємства. Також пропонується підвищити граничний рівень ставок в іноземній валюті, по яких виплачується компенсація, з 11% до 14% річних для середньострокових і довгострокових кредитів і з 12% до 15% для короткострокових. У національній валюті пропонується підвищити граничний рівень ставок з 17% до 20% річних для середньострокових і довгострокових кредитів і з 18% до 22% для короткострокових.

У 2008 р. держбюджетом передбачено виділення на компенсацію процентних ставок за кредитами для сільгосппідприємств 1 млрд грн, в т.ч. 700 млн грн - із загального фонду, 300 млн грн - із спецфонду. За прогнозами Мінагрополітики, це дозволить залучити в 2008 р. в галузь 10 млрд грн кредитних ресурсів, а також забезпечити обслуговування раніше взятих кредитів на 8 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua