Акціонери Промінвестбанку заявляють про спроби рейдерського захоплення банку


Акціонери Промінвестбанку заявляють про спроби рейдерського захоплення банку

Кілька акціонерів Промінвестбанку звернулися в силові і регулювальні органи із приводу перевірки законності намірів керівництва банку провести додаткову емісію акцій у розмірі 430 мільйонів гривень. Акціонери впевнені в тому, що в такий спосіб їх намагаються позбавити прав власності, а додемісія є одним з етапів рейдерської атаки на банк групи осіб, пов'язаних з топ-менеджментом.

Ухвалення рішення про збільшення статутного фонду заплановано на 30 червня під час загальних зборів акціонерів у смт. Бортничі, Київської області. Про це говориться в оголошенні про збори акціонерів, опублікованих у ЗМІ. Проведення додемісії менеджмент банку аргументує "підвищенням фінансової стабільності та одержанням додаткових ресурсів для виконання статутних завдань банку".

На думку акціонерів, цей аргумент не має під собою підстав, оскільки фінансові звіти банку свідчать про позитивну фінансову динаміку. Так станом на 1 квітня 2008 чисті активи Промінвестбанку склали 28 297,1 мільйона гривень, кредитний портфель - 23 225,3 мільйони гривень, власний капітал - 2 836,6 мільйони гривень. Січень-березень 2008 банк закінчив із чистим прибутком 148,354 мільйона гривень, за 2007 рік отримав прибуток 234,393 мільйона гривень.

На думку представника акціонерів Промінвестбанку Ганни Тепляшиної, випуск 43 мільйонів акцій номіналом 10 гривень є одним з етапів рейдерського захоплення банку групою осіб, пов'язаних із сьогоднішнім топ-менеджментом банку. Результатом же додаткової емісії акцій стане розмивання часток і позбавлення прав власності декількох десятків тисяч приватних акціонерів. Вона також відзначає, що акціонерам дотепер не видані на руки сертифікати акцій, які були випущені в документарній формі, що ще більше посилює можливість проведення махінацій з їхньою власністю. З метою недопущення фальсифікацій акціонери також вимагають розкриття реальної структури власників. "Оголошення реального складу акціонерів банку є однією з першочергових наших вимог. Просимо Генпрокуратуру сприяти одержанню такої інформації", - додала Ганна Тепляшина.

У той же час, акціонери Промінвестбанку допускають, що необхідність підвищення фінансової стабільності банку могла виникнути як результат виводу активів, що вживається топ-менеджментом останнім часом. Зокрема, акціонерам стало відомо, що на базі майна Промінвестбанку були створені інші фінансові структури, до яких діючі акціонери Промінвестбанку вже не мають відношення. Зокрема, так був створений банк Національний кредит, керівником якого призначений син голови правління Промінвестбанку Володимира Матвієнка.

Раніше керівництво Промінвестбанку не раз вживало дії, що зачіпають права інших акціонерів. Приміром, під час загальних зборів акціонерів, що проводилися 24 квітня на території санаторного комплексу "Башта" (Конча-Заспа), міноритаріїв, що зібралися біля в'їзду в комплекс, охорона банку просто не зареєструвала і не пропустила на територію проведення зборів. Також за парканом опинилися представники Державної комісії цінних паперів і фондового ринку та ЗМІ. "Відповідно ми (ред. - міноритарні акціонери) звернулися в силові органи і ДКЦПФР із вимогою розслідувати законність даної додемісії і припинити спроби позбавлення прав власності декількох десятків тисяч приватних акціонерів", - сказав представник акціонерів.

Нагадаємо, що Промінвестбанк зареєстрований у формі закритого акціонерного товариства. Відповідно до Закону України "Про господарчі товариства", ст. 81 Господарського кодексу України передбачено, що акції закритого акціонерного товариства не можуть купуватися і продаватися на біржі, і акціонери закритого товариства мають переважне право на придбання акцій, які продаються іншими акціонерами товариства (саме акціонери, а їх більше 100 тисяч осіб).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:Промінвестбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua