Росія та Україна обмінялись митами


Росія та Україна обмінялись митами

Україна ввела антидемпінгові мита на імпорт аміачної селітри з Росії в розмірі 9,76-11,91%. Таким чином, українські та російські виробники зрівнялися в правах. Експерти вважають, що зросла привабливість внутрішнього ринку для українських виробників селітри приведе до зменшення обсягу експорту. Але у світлі прийдешнього підвищення цін на газ вартість української продукції вже найближчим часом може знову стати неконкурентною.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вчора повідомила, що Україна ввела антидемпінгові мита на імпорт аміачної селітри з Росії в розмірі 11,91% строком на п'ять років. За даними комісії, саме з такою демпінговою маржею російські підприємства експортували селітру в Україну в 2006 році. Виняток зроблено для ВАТ "Дорогобуж" і ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "Єврохім", що співробітничали з Мінекономіки, - для них мита становлять 9,76% і 10,78% відповідно. Рішення комісії набуде чинності через 30 днів після його опублікування.

Українські виробники добрив почали уступати ринок російським компаніям в 2006 році після підвищення вартості газу. Тоді імпорт селітри з Росії за рік збільшився в 3,5 рази, частка російської продукції зросла в 3,1 рази, а національних виробників - зменшилася в 1,3 рази, говориться в повідомленні комісії. Обсяг ринку селітри в 2006 році склав 1,36 млн т.

"Якщо в 2005 році частка зробленої в Росії селітри на українському ринку була незначною, то зараз вона становить уже близько 30%", - відзначає президент Союзу хіміків Олексій Голубов. За його словами, організація виступила ініціатором антидемпінгового розслідування за зверненням виробників селітри - Черкаського, Рівненського і Сіверськодонецького "Азотів" і концерну "Стирол".

Аналітик ІК Concorde Capital Володимир Нестеренко вважає, що введення імпортного мита буде сприяти зміцненню конкурентних позицій українських виробників. Тому останні можуть знизити обсяги експортованої селітри на користь продажів на внутрішньому ринку. "Традиційно близько 50% зробленої в Україні селітри йде на експорт. Тепер частина експортованої продукції може повернутися на український ринок", - говорить Нестеренко.

Втім, через очікуване зростання цін на газ українські підприємства не зможуть довго залишатися у виграші, визнає Олексій Голубов. Тому в майбутньому розмір мита може бути знову переглянутий убік збільшення. "Крім того, ми хочемо домогтися введення мит на фосфорні добрива російських виробників - за ними зараз половина українського ринку", - говорить Голубов. Хоча зараз, за словами Володимира Нестеренка, для задоволення потреб внутрішнього ринку у фосфорних добривах в української промисловості не вистачає ні потужностей, ні сировини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua