Перша партія нафти по аверсу Одеса-Броди буде поставлена з Азербайджану в Чехію


Перша партія нафти по аверсу Одеса-Броди буде поставлена з Азербайджану в Чехію

Перша партія нафти по нафтопроводу Одеса-Броди буде поставлена з Азербайджану в Чехію, повідомив директор департаменту економічного співробітництва міністерства закордонних справ України Сергій Корсунський на саміті СНД з нафти і газу в Парижі.

"До 1 липня повинен початися аверс. На рівні уряду всі умови створені, залишилася справа за компаніями", - сказав він.

За його словами, перша партія технологічної нафти в обсязі 40 тис. тонн буде транспортована на чеський нафтопереробний завод "Кралупи" транзитом через Словаччину.

Корсунський також повідомив, що в цей час у процесі роботи перебуває ТЕО постачання нафти з Азербайджану по Одеса-Броди до Мажейкяйського НПЗ (Литва) для завантаження заводу, що стане можливим після підключення Литви до проекту.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" до кінця першого півріччя поточного року планує перевести нафтопровід Одеса-Броди, що в останні роки працює у реверсному режимі і прокачує російську нафту в Одесу, на прямий (аверний) режим для транспортування легкої каспійської нафти.

Нафтопровід Одеса-Броди спочатку будувався для прокачування легкої каспійської нафти в Європу, однак на практиці для цієї мети ніколи не використовувався, а качав лише російську нафту в Одесу для наступного її перевантаження на танкери.

Крім того, у середині жовтня минулого року Азербайджан, Грузія, Україна, Польща і Литва підписали угоду про заснування спільного підприємства для проектування і прокладання нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ. Проект продовження нафтопроводу Одеса-Броди в напрямку Плоцька і Гданська (Польща) планується реалізувати в 2011 році

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua