Причиною чергового подорожчання нафти став нігерійський президент


Причиною чергового подорожчання нафти став нігерійський президент

Ціни світового ринку на нафту за підсумками торгів 28 травня 2008 р на провідних нафтових біржах підвищилися. Офіційні ціни нафтових ф'ючерсів найближчого місяця поставки в Лондоні на InterContinental Exchange Futures на нафту марки IPE Brent Crude склали 130,93 дол/барель.

У Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange нафта марки Light, Sweet Crude Oil піднялася до 131,03 дол/бар.

Вплив на ціни зробили заяви нігерійських бойовиків відзначити річницю президентства Умара Ярадуа атаками на нафтові вишки. Найбільше сепаратистське угруповання Нігерії "Рух за звільнення дельти Нігеру" (MEND) пригрозили відзначити майбутню річницю атаками на об'єкти нафтової інфраструктури і військові блокпости. У зв'язку з цим бойовики закликали до обережності цивільне населення.

Умар Ярадуа став на посаду президента Нігерії 29 травня 2007 р. Відтоді в південному регіоні Нігерії, найбільш багатому чорним золотом, регулярно відбуваються напади на нафтові об'єкти і викрадення співробітників іноземних компаній. У середині 2007 р терористична активність бойовиків привела до того, що обсяги експорту нігерійської нафти скоротилися на 25%.

Неспокійна обстановка в Нігерії називається аналітиками в числі основних причин тривалого зростання світових цін на нафту.

За прикладами далеко ходити не треба: 26 травня нігерійські бойовики ушкодили нафтопровід та вбили 11 військових в перестрілці. Інцидент відбувся на нафтопроводі, що належить британо-голландській нафтовій компанії Royal Dutch Shell PLC.

Тим часом серйозну заклопотаність в учасників ринку викликає швидке настання літнього періоду, під час якого значно виростає попит на паливо. Очікується, що влітку істотно збільшиться попит на дизельне паливо з боку Китаю (другого за розміром імпортера нафти після США), а також з боку країн Близького Сходу, Південної Африки та Південної Америки.

У той же час ОПЕК уже повідомила свою позицію щодо зростання вартості нафти: Організації країн-експортерів нафти немає необхідності збиратися на позачергову зустріч до вересня, оскільки вона нічого не може зробити, щоб знизити рекордні ціни на сировину. Таку думку висловив міністр енергетики і заступник прем'єр-міністра Катару Абдулла бін Хамад аль-аттия.

За його словами, ціни на нафту зараз перебувають "поза контролем" ОПЕК, а обсяг видобутку нафти є достатнім.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua