Паливо не з бензину шкодить природі не менше від звичайного


Паливо не з бензину шкодить природі не менше від звичайного

Автомобільне біопаливо - наприклад, спирт і рослинна олія - стає усе більш модним. Крім усього іншого, прийнято вважати, що його використання завдає меншої шкоди навколишньому середовищу, ніж традиційні бензин і мазут. Однак дослідження Університету Вашингтона показало, що це твердження не цілком відповідає дійсності.

У рамках дослідження проводився підрахунок енергетичного балансу: на одній чаші ваг була кількість енергії, необхідна для виробництва певної кількості біопалива, а на іншій - кількість енергії, що можливо одержати за рахунок спалювання цього пального. Крім цього, оцінювалися такі фактори, як кількість землі, необхідної для вирощування подібних культур, кількість споживаних добрив, гербіцидів, води та ін.

Як виявилося, найгірший енергетичний баланс в етанолу (спирту), зробленого з кукурудзи - саме цей вид біопалива вкрай активно виробляється в США в останні роки. Більш привабливі із цього погляду деякі інші види рослин - наприклад, дикоростучий у США сорт проса, що звичайно йде на корм худобі, або водорості. Однак, на відміну від кукурудзи, їхнє масове виробництво не налагоджене, а технології вироблення з них біопалива поки недосконалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua