Долар відіграв у євро на фоні зниження ціни на нафту


Долар відіграв у євро на фоні зниження ціни на нафту

Курс американської валюти в середу 28 травня 2008 року виріс відносно євро до найвищого тижневого значення. Зміцнення долара відбулося на тлі зниження ціни на нафту, що зменшило побоювання із приводу уповільнення економіки США.

За підсумками регулярної сесії на Нью-Йоркській товарній біржі, NYMEX, липневий контракт на постачання нафти марки WTI подешевшав на $3,34, або на 2,5%, до $128,85 за барель. Ціна на нафту в Азії сьогодні трохи виросла, але тримається нижче $129 за барель.

Долар торгувався в Токіо відносно євро на рівні $1,5666 у порівнянні з $1,5691 у Нью-Йорку напередодні, однак до 12:51 за місцевим часом опустився до рівня $1,5697. Курс американської валюти відносно японської знизився до 104,05 ієн у порівнянні з 104,24 напередодні.

"Зниження цін на нафту підтримує долар. Ринок став трохи оптимістичнішим щодо американської економіки", - цитує Bloomberg думку валютного стратега японської компанії Daiwa Securities SMBC Co. Такіхіде Нагасакі. За прогнозом Нагасакі, долар може вирости відносно євро до $1,53 до червня. На думку голови валютного відділу токійського підрозділу BNP Paribas Коїши Йошикава "існує тиск у напрямку руху в парі євро-долар на тлі зниження цін на нафту через сильну кореляцію (між курсом долара і ціною на нафту". Йошикава вважає, що сьогодні курс долара відносно євро може зрости до рівня $1,5630.

Зміцненню американської валюти так само може сприяти, заплановане на сьогодні і завтра, проведення американським Мінфіном розміщення казначейських облігацій на суму $49 млрд. 23 квітня, коли проводилося аналогічне розміщення на суму $30 млрд. долар зміцнився на 0,3% відносно ієни і на 0,6% - відносно євро. Додатковим фактором на користь посилення долара є збільшення очікувань, що Федеральна резервна система США може підвищити дисконтну ставку на чверть відсотка до кінця року. Динаміка ф'ючерсів на цю подію на терміновій товарній біржі в Чикаго (CBOT) свідчить, що інвестори вірять у підвищення з 41% імовірністю.

У той же час зміцненню долара може зашкодити макроекономічна статистика, що публікується сьогодні в США. За прогнозами аналітиків, обсяг замовлень на товари тривалого користування у квітні може знизитися на 1,5% після 0,3% зниження в березні. Аналітики британського банку Royal Bank of Scotland Plc зокрема, рекомендують своїм клієнта купувати євро проти долара. Минулого тижня RBS відмовилася від свого прогнозу із приводу можливості зниження дисконтної ставки Європейським центральним банком в II кварталі 2009 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua