Білнафтохім: Білорусія не отримувала пропозицій про участь в прокачуванні нафти по нафтопроводу Одеса-Броди


Білнафтохім: Білорусія не отримувала пропозицій про участь в прокачуванні нафти по нафтопроводу Одеса-Броди

Білоруська сторона не одержувала пропозицій про участь у проекті з прокачування нафти по нафтопроводу Одеса-Броди, повідомив заступник голови концерну "Білнафтохім" Михайло Осипенко у вівторок у Мінську на виставці "Хімія, нафта і газ".

"Такі плани були й у колишні роки, але поки конкретних пропозицій білоруська сторона не одержувала", - сказав Осипенко.

"Більше того, у нас є інформація, що й компанія, що прокачує у реверсному режимі певні обсяги нафти по цьому трубопроводі, не сповіщена про те, що нафтопровід буде працювати в аверсному режимі", - уточнив він.

За словами Осипенка, у будь-якому разі рішення про те, брати чи не брати участь у цьому проекті, Білорусія буде приймати після консультації з Росією. "Якщо в нас буде відповідна пропозиція щодо участі білоруської сторони, то, думаю, що ми після консультації з Росією будемо вносити пропозицію в уряд", - сказав він.

Заступник голови "Білнафтохіму" відзначив, що на першому етапі реалізації цього проекту "іде обговорення про будівництво нитки в напрямку Гданськ". За його інформацією, техніко-економічне обґрунтування будівництва перемички на ділянці Бобовичі-Костюковичі вже розроблено. Перемичка повинна зв'язати південну нитку з Одесою і північною гілкою, що йде через Новополоцьк і далі на Вентспілс, пояснив він.

"Для нас, насамперед, потрібна гарантія, що по цій трубі буде перекачуватися нафта", - підкреслив Осипенко. Він не назвав вартість участі Білорусії в цьому проекті, однак повідомив, що термін його окупності для Білорусії складе 3 роки, "якщо труба буде завантажена".

Він також повідомив, що ефективність нафтопереробки в Білорусії знижується через те, що не підвищуються ціни на нафтопродукти на внутрішньому ринку. "У той же час, за нашими даними, за 4 місяці 2008 року переробка нафти має позитивну рентабельність", - уточнив він, додавши, що рентабельність істотно вища, ніж за аналогічний період минулого року.

Заступник голови концерну не став відповідати на запитання, чи будуть у зв'язку із цим переглянуті ціни на нафтопродукти на внутрішньому ринку.

Раніше українські офіційні особи заявляли про плани почати транспортування каспійської нафти по нафтопроводу в протилежному напрямку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua