ЗМІ: Росії потрібно послабити хватку над її газо- і нафтопроводами


ЗМІ: Росії потрібно послабити хватку над її газо- і нафтопроводами

"Росії варто послабити хватку над власними газо- і нафтопроводами і надати інвесторам з Європейського союзу більш надійні гарантії в обмін на нову угоду про торгівлю та співробітництво з найбільш важливим для себе діловим партнером", пише сьогодні Financial Times.

За даними впливового ділового видання, існує таємний додаток до проекту угоди, завдяки якому Литва зняла своє вето на ведення переговорів з Росією про укладання нової угоди про партнерство. "У ньому партнери по Євросоюзу розглядають Росію як країну, що згодна застосувати на практиці ключові положення Енергетичної хартії", - пише Financial Times.

Якщо Росія погодиться з подібною постановкою питання, то "Газпрому", вказує газета, "прийдеться дозволити третім компаніям використовувати мережу його трубопроводів, і це також дасть більший захист іноземним інвесторам. Shell, BP та інші західні нафтові компанії вже зіткнулися з тим, що їхні проекти були примусово взяті під контроль російськими компаніями".

Financial Times нагадує, що Росія відмовлялася ратифікувати Енергетичну хартію доти, поки всі члени ЄС не будуть виконувати її положення на практиці. А тому, на думку видання, майбутні переговори навряд чи будуть легкими: "дипломати попереджають, що до того моменту, коли яка-небудь угода буде ратифікована, може минути пара років".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua