Медведєв допоможе Казахстану вибрати правильну трубу


Медведєв допоможе Казахстану вибрати правильну трубу

Одним з головних питань, які потрібно врегулювати під час візиту президента, що починається 22 травня, Дмитра Медведєва в Казахстан, буде розширення Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК), стверджують "Ведомости", посилаючись на джерело в Кремлі.

Казахстан обіцяє, що після 2012 року обсяг видобутку нафти в країні різко збільшиться. Росія зацікавлена в тому, щоб ця нафта йшла через її територію, але окремі акціонери КТК, у тому числі Chevron, виступають проти розширення цього маршруту і за розвиток альтернативних.

Як відзначають експерти Російської служби Бі-бі-сі BBC Russian Service), Астана, незважаючи на традиційно тісні зв'язки з Москвою в рамках СНД та інших регіональних об'єднань - ЄврАзЕС, ОДКБ, ШОС - останнім часом взяла курс на зміцнення економічних контактів із Заходом. Зокрема, Казахстан залучає великі західні інвестиції в розробку його нафтогазових ресурсів.

Під час переговорів планується також обговорити можливості розширення потужностей газопроводу Середня Азія-Центр, будівництво Прикаспійського газопроводу і питання військово-технічного співробітництва, повідомляє видання з посиланням на помічника президента Сергія Приходька. Не виключено, що будуть підписані договори щодо постачання у Казахстан засобів ПВО та окремих видів стрілецької зброї, якими раніше цікавилися представники цієї держави.

Очікується також підписання угоди між Внешэкономбанком і Казахстанським банком розвитку про надання Казахстану кредиту на суму $300 млн на 15 років. Він буде використаний на закупівлі російського високотехнологічного промислового обладнання та реалізацію двосторонніх проектів у Казахстані, пояснив виданню представник ВЕБ Андрій Мазуров.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua