Європа виділить Україні кошти на реконструкцію ГТС


Європа виділить Україні кошти на реконструкцію ГТС

Восени Європейська комісія проведе перший захід з метою виділити 2,5 млрд. доларів на реконструкцію української газотранспортної системи. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на відкритті Міжнародного енергетичного форуму в Києві.

У своєму виступі Ющенко також звернув увагу на необхідність добудовування нафтопроводу "Одеса-Броди". "Добудовування нафтопроводу "Одеса-Броди" до Плоцька дасть відчутний прогрес у питанні забезпечення каспійською нафтою країн Європейського Союзу", - підкреслив він, додавши, що завтра на саміті буде заслухано техніко-економічне обґрунтування цього проекту в частині поставки каспійської нафти в ЄС.

Ще одним важливим для України енергетичним проектом Ющенко назвав створення на території нашої держави високотехнологічного комплексу глибокої переробки каспійської нафти. Україна зацікавлена в розвитку нафтопереробної галузі, тому пропонує Казахстану та Азербайджану вивчити можливість реконструкції існуючих, а також будівництва нових НПЗ по маршруту нафтопроводу "Одеса-Броди".

Президент також окремо відзначив актуальність формування відкритого Балто-Чорноморсько-Каспійського енерготранзитного співтовариства. "Головні цілі цього амбіційного політико-економічного проекту полягають в підвищенні надійності та прозорості енергопостачання Європи, у тому числі за рахунок забезпечення балансу інтересів між постачальниками, транзитерами і споживачами енергоресурсів", - відзначив глава держави

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua