Ющенко: Продовження нафтопроводу Одеса-Броди до Плоцька вирішить проблему забезпечення каспійською нафтою країн ЄС


Ющенко: Продовження нафтопроводу Одеса-Броди до Плоцька вирішить проблему забезпечення каспійською нафтою країн ЄС

Продовження магістрального нафтопроводу Одеса - Броди до Плоцька (Польща) дозволить вирішити проблему забезпечення каспійською нафтою країн Європейського Союзу, підкреслює президент України Віктор Ющенко.

"Саме добудовування Одеса - Броди до Плоцька дасть відчутний прогрес у вирішенні проблеми забезпечення каспійською нафтою країн Європейського Союзу", - сказав він, відкриваючи Міжнародний енергетичний форум у четвер у Києві.

Як відзначив В.Ющенко, розгляд цього питання на Саміті з енергетичної безпеки в Києві (23 травня) свідчить про те, що Україна впевнена в необхідності "повного добудовування" нафтопроводу.

"Ми впевнені, що країни Європейського Союзу повинні одержати найкоротший доступ до каспійської нафти. Цей доступ повинен бути найбільш економічним", - сказав він.

Президент також сказав, що в цьому варіанті поставки зацікавлені Чехія, Польща, країни Балтії, Білорусія.

Він нагадав, що цей проект уже одержав три техніко-економічні обґрунтування (ТЕО). Сьогодні здійснюється четверте ТЕО.

"Мова йде про те, що останнє техніко-економічне обґрунтування, що ми будемо слухати завтра на саміті, уже включає компоненти цілої низки європейських і балтійських країн, а не тільки Польщі або Чехії. Як перші три, так і четвертий проекти свідчать про єдине: це - один із проектів, що найкраще працює, поставки каспійської нафти в Європейський Союз", - додав Ющенко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua