Ціни на бензин більше рости не будуть


Ціни на бензин більше рости не будуть

Експерти консалтингової компанії United Petroleum Consultants (UPECO, м. Київ) констатують, що роздрібні ціни на основні марки нафтопродуктів в Україні досягли свого піка, і до кінця травня різкого підвищення не буде.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив виконавчий директор UPECO Сергій Куюн сьогодні на прес-конференції в Києві.

"По бензинах пік уже досягнуто, до кінця травня різкого підвищення цін не буде", - сказав він.

За його словами, ситуація на ринку України розвивається відповідно до квітневої динаміки світового ринку, що виріс по бензинах у середньому на 16,8% і на 28,6% по дизпаливу.

Відповідно до прогнозів UPECO, ціни на бензин А-95 до червня збережуться на рівні 6,50 грн./літр, а на дизельне паливо - потенціал зростання до кінця місяця становить 15-20 коп./літр. Про це говорить розрахунок роздрібних цін, виходячи із травневих котирувань європейського ринку.

Зі сприятливих факторів експерти компанії виділяють високе ресурсне забезпечення внутрішнього ринку, що по найбільш популярних марках палива перевищує показники минулого року. "Побоювань із приводу ресурсного наповнення нема", - додав Куюн.

Як повідомляв УНІАН, станом на 16 травня, середня по Україні ціна бензину А-95 перетнула "психологічну" позначку 6 грн./літр. З 8 по 16 травня середні по Україні роздрібні ціни на нафтопродукти змінилися в такий спосіб: бензин А-76 - збільшилися на 2,8% - з 5,29 грн./літр до 5,44 грн./літр; бензин А-92 - збільшилися на 3,4% - з 5,62 грн./літр до 5,81 грн./літр; бензин А-95 - збільшилися на 3,7% - з 5,98 грн./літр до 6,20 грн./літр; дизельне паливо - збільшилися на 3,7% - з 5,98 грн./літр до 6,20 грн./літр.

Консалтингова компанія UPECO заснована в 1997 році і на сьогоднішній день є однією з провідних в Україні в сфері збору, систематизації та аналізу інформації про ринки нафти та нафтопродуктів. UPECO є видавцем кількох галузевих видань: щотижневика "Нафторинок", щомісячників "Сучасна АЗС" та OilMarket. Компанія також проводить низку нафтогазових конференцій в Україні, Росії і Казахстані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua