Газпром дав негативну оцінку "третьому енергетичному пакту"


Газпром дав негативну оцінку "третьому енергетичному пакту"

Російські компанії, що поставляють енергоресурси в Європу, хочуть бути впевненими, що в них залишиться можливість інвестувати в європейську інфраструктуру, заявив начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності компанії Газпром Станіслав Циганков.

Виступаючи у вівторок у рамках 3-ї міжнародної конференції "Енергетичний діалог Росія-ЄС: газовий аспект" Станіслав Циганков сказав: "Якщо Європа зацікавлена в тому, щоб вибудовувати свої партнерські зв'язки із країнами-виробниками, наприклад з Росією, на перспективу, російські компанії повинні бути впевнені в тому, що їхнє право розпоряджатися власністю залишиться недоторканним і що інвестування в інфраструктуру можна буде продовжити".

При цьому він відзначив, що оцінки російською стороною ризиків "третього енергетичного пакета", запропонованого Єврокомісією, збігаються з думкою багатьох країн-членів Європейського Союзу.

Серед ініціатив виконавчої влади ЄС - обмеження іноземних інвестицій у європейську енергетику, а також поділ виробництва енергії та інфраструктури для її транспортування (лінії електропередачі, нафто- і газопроводи).

Обидва ці заходи зачіпають Газпром, що є не тільки виробником газу, але й великим інвестором в інфраструктуру постачання природного газу в Європу.

"По суті, ми бачимо спробу експерименту переходу не однієї країни, а відразу 26 країн континентальної Європи з різними рівнями енергетичного розвитку на абсолютно нову модель функціонування газового ринку", - сказав Циганков, коментуючи пропозиції "третього енергетичного пакета".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua