Фонди вибираються з мінусів


Для українського біржового ринку минулий тиждень став выдносно успішним: він вперше за тривалий час показав істотне зростання.

Індекс ПФТС піднявся до рівня 970 пунктів. Втім, зростання проходило на тлі невеликих обсягів торгів, а інвестори демонстрували досить високу активність тільки в секторі корпоративних облігацій. За цей період ринок відкритих інвестиційних фондів поповнився ще трьома учасниками, які досягли нормативів і проробили тиждень як відбулися: "Мілленіум захист капіталу", "Мілленіум Збалансований" ("Мілленіум Ессет Менеджмент") і "Аврора-фонд росту" (КК "Аврора").

За даними української асоціації інвестиційного бізнесу, вартість чистих активів (СЧА) 22 відкритих ІСІ станом на 14 травня склала 520,8 млн. грн., збільшившись за тиждень на 15,48 млн. грн. (3,06%); для 19 фондів, що працювали тижнем раніше, СЧА склала 512,7 млн. грн. (15,5 млн. грн., або 3,12%). Обсяг розміщених сертифікатів фондів збільшився на 2,3%, а чистий приплив коштів склав понад 5,9 млн. грн.

Чисті активи за останні сім днів зменшилися у п'яти фондів. Найбільше втратив як в абсолютному, так і у відносному вимірах "Бонум Оптимум" (435,7 тис. грн., або 9,47%). Це відбулося через викуп сертифікатів фонду в інвесторів, що призвело до скорочення їх кількості в обертів на 11,16%. СЧА зменшилися й в одного з нових фондів - "Мілленіум Збалансований" (110,6 тис. грн., або 2,31%).

Слідом за ростом фондового ринку відкриті ІСІ показали приріст вартості своїх цінних паперів за результатами тижня: середня прибутковість склала 0,86%, причому тільки один фонд зіштовхнувся зі зниженням прибутку на один сертифікат - "СЕБ Фонд грошовий ринок" (-0,28%). Лідером тижня став "ПІО Глобал-фонд збалансований оптимальний" (+2,08%), ще п'ять фондів показали прибутковість в межах 1,56-1,64%, краща з яких в "Преміум-фонду збалансованого".

На місячному відрізку на позитивний результат вийшли сім з 18 фондів, що працювали. Кращі показники виявилися в "ПІО Глобал-фонд збалансований оптимальний" (1,58%), "Дельта-фонд збалансований" (1,35%) і "Дельта-фонд грошового ринку" (1,26). Аутсайдером місяця цього разу став "Преміум-фонд збалансований" (-3,24%). Індекс ПФТС за цей період збільшився на 1,19%, а середня зміна вартості сертифікатів відкритих фондів склало -0,4%. "Золотий депозит" приніс вкладникам усього 0,39%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua