Туркменістан буде постачати газ в Україну в 2009 році через Газпром


Туркменістан буде постачати газ в Україну в 2009 році через Газпром

Туркменістан в 2009 році продовжить поставки природного газу в Україну через групу компаній "Газпром", повідомив голова правління державного комерційного банку "Халкбанк" Гурбанмурат Бегмурадов, що очолював делегацію Туркменістану на щорічних зборах керуючих Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Києві.

Він пояснив, що Україна буде купувати газ на російському ринку, тому що Ашхабад уклав контракти про його продаж з "Газпромом".

Бегмурадов знову підтвердив, що Туркменістан у наступному році буде реалізовувати газ російському концерну за ринковими цінами, однак не назвав ніяких конкретних цифр.

При цьому він нагадав, що Ашхабад продовжує будівництво газопроводу в Китай, що дозволить йому диверсифікувати експортні поставки газу.

Тривалий час більш низька ціна на природний газ в Україні в порівнянні із сусідами пояснювалася прямими або через посередників закупівлями більш дешевого в порівнянні з російським середньоазіатського газу, у якому основну частку займав газ із Туркменістану.

Однак в останні кілька років Ашхабад, що впритул підійшов до диверсифікованості своїх експортних поставок, став швидко підвищувати ціни, заявивши про намір вивести їх на ринковий рівень.

При цьому українська влада періодично заявляє про плани домовитися з Туркменістаном про поновлення прямих поставок газу за вигідними для Києва цінами

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua