"Нафтогаз" позбавляє газу за вати


"Нафтогаз" позбавляє газу за вати

НАК "Нафтогаз України" може повністю призупинити постачання газу на столичні енергооб’єкти у зв'язку із заборгованістю за спожите паливо.

В "Київенерго" наполягають, що провиною тому - багатомільйонні заборгованості перед компанією, у тому числі і з боку міськвлади щодо компенсаційних виплат, а у випадку, якщо не будуть переглянуті тарифи на теплову енергію, столичну енергокомпанію очікують 800 млн. грн. збитків. "Нафтогаз" заявляє про можливість найближчим часом розірвати договори на постачання природного газу з "Київенерго" і призупинити газопостачання столичного енергокомплексу, відповідального за забезпечення міста тепловою та електроенергією.

"Ми, напевно, призупинимо договірні відносини з "Київенерго", тому що воно не може виконувати взяті на себе договірні зобов'язання з оплати природного газу", -підкреслив заступник голови правління НАК Володимир Триколич учора, під час засідання колегії Мінпаливенерго. Він також повідомив, що "Нафтогаз" планує найближчим часом призупинити постачання газу на столичні та інші українські теплоелектроцентралі доти, поки енергокомпанії, що експлуатують їх, повністю не погасять накопичену заборгованість за паливо.

За словами голови правління "Київенерго" Сергія Титенка, погана динаміка розрахунків за спожитий газ є наслідком фінансової розбалансованості в компанії: заборгованість перед компанією держбюджету з компенсаційних виплат склала 17 млн. грн., міськбюджету -12 млн. грн. Крім того, за чотири місяці поточного року "Водоканал" заборгував "Київенерго" 40 млн. грн. "Ми намагалися вплинути на "Водоканал" відключенням, але після цих спроб НКРЕ і Генпрокуратура почали проти нас розгляди", - говорить Титенко.

Тим часом, у компанії, що експлуатує столичний енергокомплекс, очікують, що від реалізації теплової енергії за заниженими тарифами, розмір яких затверджує міськвлада, збитки в 2008 р. можуть перевищити 800 млн. грн.

Голова "Київенерго" підкреслив, що столична влада не переглядає тарифи на теплову енергію адекватно зростанню цін на газ, що є основним паливом для київських теплоелектроцентралей, станцій теплопостачання та котелень. Сергій Титенко також уточнив, що в міськбюджеті на 2008 р. передбачено лише 140 млн. грн. на компенсацію столичній енергокомпанії збитків від продажу електроенергії за заниженими тарифами, у той час як столична влада ще за 2007 р. не компенсувала "Київенерго" збитки в розмірі 142 млн. грн.

Щодо прохань посприяти в вирішенні конфліктного становища міністр палива та енергетики Юрій Продан відзначив, що "Київенерго" зараз є "номінально державною компанією", оскільки управляється приватними власниками. "Нехай вони і вирішують, як упоратися із цією ситуацією", - резюмував міністр.

"Річна норма компенсаційних виплат 142 млн. грн. за 2007 р. уже виплачена. Ми розуміємо проблеми "Київенерго" зі зростаючою ціною на газ, і на найближчій сесії міськради це питання буде вирішуватися", - говорить перший заступник мера Києва Анатолій Голубченко і запевняє, що влада знайде гроші в міськбюджеті для подальших компенсацій за теплову енергію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua