0 800 307 555
0 800 307 555

Виробникам олії, що розкаялися, пробачили 59 мільйонів

415
Антимонопольний комітет переглянув рішення про штрафні санкції на адресу виробників соняшникової олії і знизив суму штрафу з 60 млн. до 1 млн. грн для двох підприємств. Про це повідомила прес-служба АМКУ.
Рішення про перегляд штрафних санкцій Антимонопольний комітет України прийняв, з огляду на визнання підприємствами здійсненого порушення і зниження цін на олію.
Нагадаємо, що раніше АМКУ виявило зловживання монопольним становищем в 2007 році з боку великих виробників соняшникової олії - ТОВ "Кернел-трейд" і ГП із ІІ "Сантрейд".
За результатами розслідування, АМКУ збирався оштрафувати порушників на 250 тис. грн. штрафу. Однак підприємства відмовилися визнати порушення під час першого розгляду питання щодо застосування санкцій. Це стало основою для збільшення розміру штрафу, 3 березня 2008 року АМКУ вирішив оштрафувати дані підприємства на 60 млн. грн. кожне за необґрунтоване завищення оптово-відпускних цін на олію в липні-серпні 2007 року.
Після застосування санкцій керівництво ТОВ "Кернел-трейд" і ГП із ІІ "Сантрейд" визнало порушення, звернувшись в АМКУ із проханням переглянути розмір штрафу. Виробники олії виконали рекомендації АМКУ та знизили оптово-відпускні ціни на олію на 10-15% з кінця березня цього року. "Саме зниження цін на олію стало головною передумовою зменшення штрафу, накладеного на гравців цього ринку. Сподіваюся, інші органи державної влади підтримають зусилля Антимонопольного комітету, направлені на стабілізацію та зниження цін на найважливіші продукти харчування", - відзначив Голова АМКУ Олексій Костусєв.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас