Тимошенко ставить на вугілля


Тимошенко ставить на вугілля

Уряд переводить теплові електростанції на використання вугілля. Причина - невизначеність із ціною на газ в 2009 році.

Мінпаливенерго почало підготовку до опалювального сезону 2008-2009 років. Для цього відомство створює запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС). До листопада поточного року планується нагромадити 4 мільйони тонн твердого палива. При тому, що торік запаси становили 2,5 мільйони. "У нас є плани не спалювати газ, а максимально використати вугілля", - пояснив міністр палива та енергетики Юрій Продан.

Причина для переорієнтації ТЕС на використання вугілля - підвищення ціни на імпортний газ із 2009 року. Чиновники Мінпаливенерго готуються до нього, хоча переговори з російським "Газпромом" ще не кінчені. "Ми ставимо собі мету: завершити їх до зими", - відзначив Продан. За його словами, вартість блакитного палива обов'язково "буде змінюватися". Але наскільки відчутною буде ця зміна, загадка навіть для міністра.

Через таку невизначеність Мінпаливенерго підвищило план заготівлі вугілля для НАК "Енергетична компанія України" ("ЕКУ"), на балансі якої знаходиться більшість українських ТЕС. За словами в.о. першого заступника віце-президента компанії Сергія Сердюка, спочатку ставилося завдання з нагромадження 2 мільйонів тонн твердого палива. Однак потім ця цифра збільшилася до 3 мільйонів.

У зв'язку із цим у НАК "ЕКУ" виникли проблеми із залученням кредитних коштів на закупівлю вугілля. Справа в тому, що уряд виділив для їх забезпечення 15 мільйонів гривень. Після збільшення норми, як повідомив Сергій Сердюк, компанії необхідна втричі більша сума - 45,6 мільйона гривень. Цю проблему міністр палива та енергетики Юрій Продан пообіцяв розглянути на нараді в найближчу суботу.

Для виробництва електроенергії необхідно закупити в 2008 році 35,6 мільйона тонн вугілля. У тому числі 18,7 мільйона тонн - від підприємств Міністерства вугільної промисловості, 16,9 мільйона тонн - за прямими договорами з урахуванням імпорту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua