"Чорне золото" знову різко подорожчало


"Чорне золото" знову різко подорожчало

Ціна на нафту виросла на тлі ралі ф'ючерсів на постачання топкового мазуту і спекулятивної гри на підвищення.

За підсумками регулярної сесії на Нью-Йоркській товарній біржі, NYMEX, червневий контракт на постачання нафти марки WTI подорожчав на $1,57, або на 1,3%, до $125,80 за барель. Червневі ф'ючерси на постачання нафти марки Brent виросли на $1,19, або на 1%, до $124,10 за барель.

Червневі ф'ючерси на постачання неетильованого бензину злетіли на $0,0358, або на 1,1%, до $3,20 за галон. Вартість червневого контракту на постачання топкового мазуту злетіла на $0,1391, або на 3,9%, до $3,6989 за галон. Червневі ф'ючерси на постачання природного газу виросли на $0,12, або на 1,1%, до $11,42 за мільйон британських термічних одиниць.

Під час торгів спостерігалися серйозні коливання нафтових котирувань. Спочатку спостерігалося серйозне зниження ціни на “чорне золото” у результаті фіксації прибутку. На котирування нафтових ф'ючерсів чинили понижувальний тиск фактори очікування збільшення запасів у США і зміцнення долара. За версією Bloomberg, збільшення запасів складе 2,5 млн. барелів. При цьому запаси бензину в США також збільшаться. Міністерство енергетики США представить офіційні дані про запаси нафти та нафтопродуктів у країні 14 травня о 18:30 московського часу.

На валютному ринку курс американського долара підріс відносно своїх конкурентів після виходу даних про роздрібні продажі в Сполучених Штатах. Обсяг роздрібних продажів у США у квітні впав на 0,2%, тоді як економісти очікували, що роздрібні продажі в США впадуть на 0,3%. А от без урахування автомобілів роздрібні продажі в США виросли на 0,5% проти очікуваного зростання на 0,2%. На таких новинах індекс Dollar Index, що дозволяє оцінити вартість американського долара відносно кошика із шести основних валют, виріс на 0,4% до 73,20.

Крім трохи зміцнілого долара, на ринок впливав фактор землетрусу в Китаї. Багато підприємств у постраждалому районі були змушені призупинити свою роботу.

На користь зниження нафтових котирувань зіграло й рішення Міжнародного енергетичного агентства знизити свій прогноз зростання світового попиту на нафту в 2008 році на 1,2%, або 1 млн. барелів на добу. При цьому відзначається, що прогноз може бути знову знижений. Основною причиною для подібної заяви є те, що рекордні ціни на нафту знижують попит у Європі та США.

Але новини з Ірану дали спекулянтам привід зіграти на підвищення. Агентство новин Fars повідомило з посиланням на анонімні джерела, що Іран планує скоротити обсяги видобутку нафти на 400 тис. барелів на день починаючи із червня цього року. Іранський міністр нафти спростував ці повідомлення, але на ринку нафти вже пішла ланцюгова реакція.

Спекулянти зіграли також на побоюваннях про те, що нафтопереробні заводи не справляються з попитом на дистиляти, такі як дизельне паливо і топковий мазут. За даними Міжнародного енергетичного агентства, запаси дистилятів у розвинених країнах у березні впали на 6,7% у порівнянні з аналогічним показником минулого року. Такі побоювання викликали різке збільшення цін на топковий мазут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua