Держспоживстандарт знову продовжив дозвіл випускати дизпаливо і бензин з підвищеним вмістом сірки


Держспоживстандарт знову продовжив дозвіл випускати дизпаливо і бензин з підвищеним вмістом сірки

Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) України продовжив до 1 вересня 2008 року дозвіл випускати дизельне паливо і бензин з масовою часткою сірки до 0,5% і до 0,1% відповідно.

Це закріплено наказом №144 від 8 травня 2008 року, текст якого розміщений на веб-сайті відомства.

Наказ виданий "з метою недопущення скорочення ресурсного наповнення ринку моторним паливом через припинення більшості нафтопереробних підприємств, а також надання можливості нафтопереробним підприємствам продовжувати роботи з їхньої модернізації та реконструкції".

Як повідомлялося, Держспоживстандарт наказом №8 від 16 січня 2008 року скасував дію наказу №397 від 27 грудня 2007 року, яким були внесені зміни в ДСТУ 38680-99 "Паливо дизельне. ТУ" і ДСТУ 4063-2001 "Бензини автомобільні. ТУ", що дозволяють нафтопереробним підприємствам до 1 січня 2011 року виробляти дизельне паливо і бензин з масовою часткою сірки відповідно до 0,5% і до 0,1%.

У той же час у січні 2008 року ВАТ "Нафтопереробний комплекс "Галичина" (Дрогобич Львівської обл.) і ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірнянський НПЗ, Івано-Франківська обл.) звернулися до Кабінету міністрів України і Міністерства палива та енергетики із проханням скасувати наказ Держспоживстандарту, що забороняє реалізацію нафтопродуктів з підвищеним вмістом сірки, до завершення реконструкції на підприємствах.

У березні Держспоживстандарт призупинив до 1 травня 2008 року дію свого наказу про заборону випуску дизпалива і бензину з підвищеним вмістом сірки.

Україна з 1 січня 2008 року ввела нові національні стандарти "Автомобільні бензини підвищеної якості" і "Дизельне паливо підвищеної якості", що відповідають вимогам Євро-3 та Євро-4. Вони будуть діяти одночасно зі старими стандартами.

Остаточний перехід на нові, більш високі стандарти автомобільного палива, запланований з 1 січня 2011 року.

У цей час в Україні продукція, що відповідає стандартам Євро-3 та Євро-4, може випускатися тільки на ВАТ "ЛИНИК" (Лисичанський НПЗ, Луганська обл.) і ВАТ "Лукойл-одеський НПЗ".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Держкомрезерв
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua