Експерти: Зростання цін на нафту пов'язано в основному з фундаментальними факторами


Експерти: Зростання цін на нафту пов'язано в основному з фундаментальними факторами

Глобальне зростання цін на енергоносії та сільгосптовари пов'язане в основному з фундаментальними факторами, а не з інвестиційною "бульбашкою", вважає більшість американських економістів, опитаних Wall Street Journal.

51% з 55 опитаних експертів назвали головним фактором, що вплинув на збільшення вартості енергоносіїв у світі, попит з боку Китаю та Індії; 41% пов'язали подорожчання сільгосптоварів також зі збільшенням попиту.

Нестачу пропозиції цих товарів назвали причиною 15 і 20% опитаних відповідно.

Незважаючи на це, 11% економістів вважають основною причиною зльоту цін дії спекулянтів, приплив на ринок великого обсягу інвестиційних коштів.

У середньому економісти прогнозують, що під кінець року нафта буде коштувати $93 за барель (проти п'ятничних $126).

Аналітики очікують деякого уповільнення інфляції (consumer-price index) у США - з 4% у березні до 3,6% у червні, зростання ВВП країни в другому кварталі на 0,2% у річному вирахуванні. На їхню думку, темпи зростання економіки США будуть нижчими 2% аж до другого кварталу майбутнього року.

Консенсус-прогноз для базової процентної ставки Федеральної резервної системи США становить 2% аж до кінця року, що означає збереження ціни кредитів американського ЦБ на нинішньому рівні

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua