Сербський уряд затвердив допуск Газпрому до свого газового ринку


Сербський уряд затвердив допуск Газпрому до свого газового ринку

Коаліційний уряд Сербії на останньому перед парламентськими виборами засіданні затвердив енергетичну угоду з Росією.

Після двох провальних спроб в.о. прем'єра Воїслава Коштуніци поставити це питання на голосування члени уряду одноголосно висловилися за те, щоб відправити документ на ратифікацію в парламент, новий склад якого буде сформований за підсумками позачергових виборів, що відбулися вчора. Це дозволить порушити питання на голосування в сербській скупщині (перше засідання якої повинно відбутися вже в червні), не чекаючи створення чергового коаліційного кабінету міністрів, пише "Час новин".

Дотепер угоду з "Газпромом", що припускає прокладання по території країни трубопроводу "Південний потік", будівництво підземного сховища газу і покупку "Газпром нафтою" контрольного пакета акцій держкомпанії "Нафтова індустрія Сербії" (NIS), блокували міністри з партії президента Бориса Тадича і його політичних союзників.

Однак на прощальному засіданні 9 травня відбулася двоходова комбінація, що дозволила протиборчим сторонам вийти з патової ситуації. Прихильники Коштуніци не стали заважати проєвропейським міністрам затвердити підписану 29 квітня угоду про стабілізацію та асоціацію (САА) Сербії з ЄС. А ті у свою чергу підтримали енергетичний пакт із Росією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua