ЄБРР приміряється до великого


ЄБРР приміряється до великого

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) на минулому тижні оголосив, що вже 18-19 травня може купити міноритарний пакет одного з українських банків з топ-20.

Учасники ринку здивовані рішенням великого банку продати ЄБРР 5-20% своїх акцій, адже в минулому році ЄБРР не зміг купити 25% капіталу навіть середньої установи. Втім, угода може бути взаємовигідною: для ЄБРР це можливість надалі вигідно продати акції, а для українського банку - більш простий спосіб залучення іноземного інвестора.

Учора радник Європейського банку реконструкції та розвитку із зовнішніх питань Антон Усов повідомив, що на щорічних зборах акціонерів банку, що 18-19 травня вперше пройдуть в Києві, може бути завершена угода купівлі міноритарного пакета акцій одного з українських банків. "У рамках зборів акціонерів передбачається підписання декількох угод, одна з них може бути з покупки банку, - заявив Усов. - Зараз ринок перегрітий, і мультиплікатори просто неймовірні. ЄБРР, розпоряджаючись грішми платників податків, буде уникати спекулятивних моментів. Але ми готові платити реальну ціну за банк, якщо розуміємо, що він того вартий". Яку ціну акцій ЄБРР вважає "реальною", Антон Усов не уточнив.

Директор ЄБРР в Україні Камен Захарієв повідомив, що буде куплено 5-20% установи. "Я на 99% упевнений, що цього року ми ввійдемо в капітал як мінімум одного банку", - заявив він агентству "Українські новини". Назва цього банку не розголошується, але Захарієв відзначив, що він входить у топ-20 і має західного акціонера. Іноземні міноритарні акціонери є в банку "Надра", Кредитпромбанку і Родовід Банку, ще вісім великих банків належать нерезидентам більш ніж на 50%. Зараз ЄБРР веде ще одну угоду - купує 9,95% акцій СЕБ Банку.

Уперше ЄБРР оголосив про пошук банку для покупки його 20-25% акцій навесні минулого року. Тоді він продав приналежні йому 28,2% акцій Кредобанку польському PKO BP, запланувавши за два місяці купити акції одного із середніх українських банків - з топ-30 і нижче.

Однак у жовтні ЄБРР відмовився від покупки установи в 2007 році через небажання банкірів продати міноритарний пакет за ціною нижче чотирьох номіналів. Переговори були конфіденційними, але, за даними Ъ, ЄБРР цікавився Мегабанком, Кредитпромбанком, Родовід Банком, банками "Форум" і "Дністер".

Учасники ринку здивовані рішенням великого банку залучити до складу акціонерів ЄБРР, що співробітничає в основному із середніми банками. "Зовсім незрозуміло, навіщо це великому банку. У багатьох установ проблеми з ліквідністю, але продавати акції..." - дивується заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Сергій Борисов. Банк, що погодився на умови ЄБРР (низька ціна акцій при продажі), швидше за все, хоче підвищити передпродажну вартість контрольного пакета акцій, вважають експерти. "Зараз дуже складно продати весь банк, ніхто не дає високу ціну. Простіше одержати гарного міноритарного акціонера та вибудувати систему корпоративного управління за західними стандартами", - упевнений заступник голови правління банку НРБ Владислав Кравець.

"Самим банкам вибудувати внутрішню структуру управління складно, зручніше залучити ЄБРР, що до того ж буде давати гроші і фондувати", - погоджується заступник голови правління Укрсиббанку Тарас Кириченко. Втім, угода буде вигідна ЄБРР. "Він це робить через гроші, тому що, купивши зараз міноритарний пакет, потім продасть його в три рази дорожче", - упевнений Кириченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua