ООН очікує зниження світових цін на рис


ООН очікує зниження світових цін на рис

Світові ціни на рис незабаром можуть знизитися, хоча малоймовірно, що вони повернуться до рівня попередніх років, вважає представник Організації продовольства та сільського господарства ООН в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Хе Ченьчжу.

Країни - провідні виробники та експортери рису в цей час різко збільшують обсяги його виробництва, - сказав Хе Ченьчжу в інтерв'ю агентству Рейтер.

Поточні ціни на рис просто непомірно високі. Ми сподіваємося, що ситуація на світових ринках рису трохи полегшиться, але не слід думати, що ціни повернуться до колишнього низького рівня. Ціни залишалися низькими занадто довго, - відзначив Хе Ченьчжу.

За даними Міжнародного валютного фонду, світові ціни на продовольство за останні три роки зросли на 60%, а з 2001 року - більш ніж у два рази. Світовий Банк оцінює зростання цін за останні три роки більш ніж на 80%.

Світові ціни на зерно у зв'язку з його дефіцитом досягли десятилітнього максимуму. Це пов'язано з неврожаєм зерна, підвищенням експортних мит на продовольчі товари та переходом багатьох країн через зростання цін на нафту з бензину на біопаливо, для вироблення якого використовуються кукурудза і рапс. Багато фермерів скорочують посівні площі продовольчого зерна. Світові запаси зернових зараз досягли найнижчого рівня за останні 30 років

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua