Алан Грінспен: Європа швидше за США впорається з фінансовою кризою


Алан Грінспен: Європа швидше за США впорається з фінансовою кризою

Проблеми, що виникли на фінансовому ринку Європи, значно менші від проблем цього ринку в США, вважає екс-голова ФРС Алан Грінспен.

Під час телемосту, організованого інвестиційною компанією "Конкорд Капітал" пізно ввечері в четвер, він спрогнозував, що Європа швидше пройде кризу, ніж США.

Коментуючи ситуацію на американському ринку, екс-глава ФРС відзначив, що нинішня криза - найсерйозніша за останні 50 років. Її причиною став сектор subprime (субстандартний, з підвищеним ризиком), пов'язаний з іпотекою, що різко виросла в останні роки завдяки високій активності на ньому банків.

За словами Грінспена, криза породила непевність у поточній оцінці ринкової вартості нерухомості. Він спрогнозував, що зниження вартості на будинки в США продовжиться і його величину поки важко вгадати.

Як сказав екс-глава ФРС, нестабільність на цьому ринку впливає на банки та інші фінансові інститути, а криза приводить до складної проблеми довіри і надійності контрагентів. Ця ситуація протягом декількох місяців не розв'яжеться, додав банкір.

У той же час екс-глава ФРС висловив думку, що в решті світу ситуація виглядає досить непогано, хоча через більшу, ніж раніше, глобалізацію криза на одному ринку відображається й на інших ринках, у тому числі ринках, що розвиваються.

Коментуючи динаміку курсу долара і євро, він не зміг спрогнозувати його на найближчі 18 місяців, відзначивши, що він багато в чому визначається співвідношенням процентних ставок.

У той же час Грінспен додав, що поведінка курсів долара до євро і долара до валют країн, що розвиваються, визначається різною природою. У зв'язку із цим він назвав досить незвичайною ситуацію в Україні, у якій інфляція досягла 26,2%, а Нацбанк донедавна втримував курс гривні від зміцнення.

У той же час екс-глава ФРС ухилився від подальших оцінок ситуації в Україні, відзначивши, що це - прерогатива Національного банку.

Він лише припустив, що властиві Східній Європі дисбаланси викликані серйозними змінами в економіці після відмови від централізованого планування і занадто малим часом, для того щоб до них пристосувалася інфраструктура та органи регулювання

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua