МВФ відзначає ознаки "перегріву" української економіки


МВФ відзначає ознаки "перегріву" української економіки

Міжнародний валютний фонд відзначає ознаки "перегріву" української економіки.

Про це Українським Новинам повідомила представник європейського департаменту МВФ Дора Іакова.

"Реальне збільшення зарплат перевищує зростання продуктивності праці протягом декількох років, що є класичним прикладом прискорення розвитку, що приводить до "перегріву" економіки", - сказала вона.

Іншими ознаками перегріву економіки Іакова назвала занадто високий споживчий попит, що сформувався на українському ринку, у тому числі за рахунок збільшення соціальних виплат та обсягів споживчого кредитування.

Як наслідок, погіршується сальдо зовнішньої торгівлі, а також спостерігається зростання індексу споживчих цін і цін виробників.

Постійний представник МВФ в Україні Балаж Хорват відзначив, що в ситуації, коли спостерігаються ознаки "перегріву" економіки, доцільно активізувати проведення структурних реформ в економіці, що може дати позитивний ефект у середньо- і довгостроковій перспективі.

З погляду досягнення ефекту в короткостроковій перспективі, як підкреслив Хорват, необхідно вжити заходи щодо уповільнення темпів зростання споживчого попиту, у тому числі шляхом стримування соціальних виплат, лібералізувати валютно-курсову політику, активізувати використання фіскальних важелів для контролю за динамікою попиту.

Як повідомляло агентство, у квітні МВФ погіршив прогноз інфляції в Україні з 10,6% до 17,1% (грудень до грудня) і поліпшив прогноз зростання ВВП із 5,4% до 5,6% в 2008 році

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua