Рецесія економіки США буде затяжною


Рецесія економіки США буде затяжною

Практично ніхто останнім часом не сумнівається, що економіка США вже вступила до смуги рецесії. Тепер інвесторам з Уолл-стріт залишається лише ворожити, наскільки ця рецесія буде тривалою і коли світова економіка почне відновлюватися від серпневої кризи, передає Reuters.

Дехто ще впевнений, що рецесія виявиться швидкоплинною і незабаром вже можна чекати поступового одужання американської економіки. Проте, більшість аналітиків запевняють, що цей економічний спад виявиться найбільшим за останні 60 років і швидкого відновлення темпів економічного зростання чекати не варто.

"Мало хто вірить в те, що економіка США швидко відновиться від такої затяжної кризи", - вважає директор Economic Outlook Group Бернард Бамоль. З ним погоджується і представник BNP Paribas Брайан Фабрі: "Вже зараз можна з упевненістю сказати, що економіка США вступила до смуги рецесії. Швидше за все, вона виявиться тривалою".

Тим часом американська монетарна влада продовжує робити все можливе, щоб запобігти подальшому спаду економіки. Так, починаючи з середини вересня 2007 р. Федеральна резервна система (ФРС) США, що виконує в країні функцію центробанку, вже понизила облікову ставку на 3 процентні пункти, і є всі підстави вважати, що цей цикл пониження ставки продовжиться.

Крім різкого зниження ставки рефінансування, американський центробанк також вжив інших заходів для боротьби з кризою, зокрема, ФРС оголосила про розширення програми кредитування під заставу цінних паперів і надала Jpmorgan кредитні кошти для екстреного придбання інвестбанку Bear Stearns, який виявився однією з найбільших жертв фінансового краху.

Проте, поки ці заходи не отримали жодного ефекту, відзначають експерти. "ВВП країни продовжує знижуватися, і впродовж вже третього місяця росте кількість первинних вимог з виплати допомоги з безробіття. Тому зараз вже немає сумнівів, що економіка США переживає сильний спад", - вважає професор Університету Стенфордського Роберт Холл.

Більш того, деякі економісти відзначають, що проблеми в житловому і кредитному секторах можуть зрештою розповсюдитися і на решту галузей економіки.

Наприклад, прибуток найбільшої за ринковою капіталізацією американської страхової компанії Unitedhealth Group за I квартал 2008 р. вже виявилася значно нижчою за прогнози аналітиків. "Економіка США переживає непростий період. Швидше за все, фінансова криза розповсюдиться на всі сфери", - додає Бамоль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua