ЄЦБ може "змінити ставку", щоб стримати інфляцію


ЄЦБ може "змінити ставку", щоб стримати інфляцію

Європейський центральний банк вживе заходів для стримування споживчих цін у тому випадку, якщо інфляція не сповільниться в наступному році, заявив член ради директорів ЄЦБ і голова Банку Франції Крістіан Нуайє, повідомляє агентство Bloomberg.

"Наша основна проблема полягає в тому, щоб домогтися падіння інфляції нижче рівня 2% у наступному році, - заявив Нуайє. - Ми зробимо для цього все можливе. Якщо буде потреба, ми можемо змінити розмір ставки".

Коментарі Нуайє ще раз підкреслюють небажання європейського центробанку діяти за прикладом Федеральної резервної системи (ФРС) і Банку Англії, які знижують ставки в умовах уповільнення темпів економічного зростання.

Директор підрозділу Міжнародного валютного фонду (МВФ) по країнах Європи Майкл Депплер заявив у понеділок, що європейському центробанку, імовірно, буде необхідно знизити ставку в найближчі шість місяців, щоб підштовхнути до зростання економіку регіону.

"Ми дотепер утримуємо ставку на рівні 4% річних, тому що вважаємо цей рівень адекватним нашій політиці стримування інфляції", - заявив Нуайє.

"Неможливо", щоб ціни сировинних товарів продовжували рости, якщо звичайно хтось не вважає, що вони можуть підвищуватися "нескінченно" і "зруйнувати" світову економіку, відзначив він.

Інфляція в єврозоні в березні виросла до 3,6% у річному вирахуванні, що є максимальним рівнем за останні 16 років. Керівництво ЄЦБ усе більше побоюється поширення інфляції на зарплати службовців, що може привести до виникнення інфляційної спіралі.

"Ми застерігаємо всі європейські компанії і їхніх глав від підвищення зарплат і маржі, - відзначив Нуайє. - Вони повинні дотримуватися нашого цільового рівня інфляції 2%, при якому, я сподіваюся, споживчі ціни у Франції знизяться до кінця поточного року, а в єврозоні - протягом наступного року".

Прогноз уряду Франції щодо темпів економічного зростання країни на поточний рік, що становить 1,7-2%, "можливо є занадто оптимістичним", сказав Нуайє. "Підвищення, імовірно, складе 1,5-2% і, швидше за все, буде ближче до нижньої межі прогнозу", - відзначив він

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua