Спікер парламенту Польщі призвав ЄС розширювати контакти з Україною — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Спікер парламенту Польщі призвав ЄС розширювати контакти з Україною

Казна та Політика
94
Спікер парламенту Польщі Броніслав Коморовський призвав Євросоюз розширювати контакти з Україною і сприяти демократизації Білорусії.
Про це він заявив сьогодні в Берліні, передає радіо "Свобода".
Він також розкритикував той факт, що 70% коштів, виділених Європейським союзом на зміцнення зв'язків з сусідніми країнами, направляють на південь Європи.
Відзначимо, Президент України Віктор Ющенко і Президент Польщі Лех Качиньський 14 квітня ц.р. підписали Спільну декларацію щодо зміцнення співпраці між Україною і Республікою Польща в підготовці до фінальної частини чемпіонату Європи по футболу Євро-2012. Президент Польщі, коментуючи підписану Декларацію, виразив упевненість, що підготовка до ЄВРО-2012 сприятиме поглибленню відносин наших країн і стане заставою їх розвитку.
Як повідомлялося, Польща підтримала Україну в її прагненні вступити в НАТО. Так, Л.Качиньський заявляв раніше, що Польща може продовжити вето на переговори між Євросоюзом і Росією про стратегічне партнерство до тих пір, поки європейські країни-учасниці НАТО не погодяться надати Україні і Грузії План дій з членства (ПДЧ) в Альянсі.
Нагадаємо, 5 березня ц.р. голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк і Б.Коморовський обговорили низку питань щодо політичної ситуації в Україні і можливостей поліпшення взаємодії парламентів України і Республіки Польща.
Підкреслюючи важливість відновлення повноважень Міжпарламентської асамблеї і активізацію роботи Польсько-української групи дружби, особливо в питаннях законотворення, Б.Коморовський запропонував тіснішу співпрацю українських парламентаріїв з Європейською Комісією польського парламенту, Комітетом законотворення, а також покласти початок обміну співробітниками апарату, практикантами для проходження стажування в парламентах обох країн. Коморовський підкреслив важливість співпраці парламентів обох країн на рівні самоврядування. "Як відомо з досвіду Польщі, глибокі зміни ментальності поляків залежали від швидкості змін на рівні самоврядування", - сказав він.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас