Експерт: Сьогодні динаміка зростання ВВП помірна і відстає від бюджетного орієнтиру - 6,8%


Експерт: Сьогодні динаміка зростання ВВП помірна і відстає від бюджетного орієнтиру - 6,8%

Сьогодні динаміка зростання ВВП помірна і відстає від бюджетного орієнтиру - 6,8 %, результати не такі вражаючі, як можна було б чекати в одному з традиційно кращих місяців річної траєкторії руху ВВП.

Тому краще не впадати в ейфорію. Таку думку висловив РБК-Україна керівник групи радників голови Національного Банку України Валерій Литвицький, коментуючи заяву Держкомстату про те, що за січень-березень 2008 р. зростання ВВП в Україні по відношенню до аналогічного періоду 2007 р. склало 6%.

На його думку, висхідна динаміка зберігається, але уповільнення відзначається не тільки в базовому промисловому секторі, але і в сільському господарстві. Так, за три місяці динаміка зростання ВВП в сільському господарстві була 0,4 %, за два місяці - 0,8 %, тобто радикальних змін не відбулося і економічна активність залишається фоновою, не прискореною, підкреслив експерт.

У спаді перебуває будівництво. "Три сегменти витягнули динаміку ВВП з 5,%8 до 6 % і зробили позитивною: це торгівля, де спостерігалося зростання 14,7 %, транспорт - 8,7 %, - відзначив Литвицький. - Обидві галузі - з сфери послуг. Добре попрацював фінансовий сектор. Уряд краще збирав податки. Тому, якщо говорити про 6 % ВВП, то це досить скромний приріст, висхідний тренд, сформований галузями сервісної сфери. Необхідно попрацювати із сільським господарством і будівництвом, які формують основне уповільнення зростання ВВП".

Крім того, минулого року в березні різко погіршилася база порівняння, відзначив Литвицький. "За січень - лютий ВВП виріс на 8,6 %, за січень-березень - на 8%, тобто для отримання кращої картини цього року була сприятлива база порівняння, - пояснив експерт. - Адже коли ви порівнюєте з меншою динамікою, у вас справа виглядає кращою. А в реальному вираженні зростання ВВП з урахуванням бази порівняння складає не 6%, а 5,6 %".

Як повідомив Литвицький, вже відома статистика інвестицій в основний капітал за 2007 р. Так, за минулий рік інвестиції в основний капітал виросли на 29,8 % в порівнянні з 2006 р., коли було всього 19,1%. У той же час за 9 місяців 2007 р. інвестиції зросли на 28,5%.

"Значить, вихід на 29,8 % у 2007 р. був забезпечений за рахунок прискорення в четвертому кварталі, - відзначив він. - Результати першого кварталу викликають пошану, але вони більшою мірою базуються на фундаменті інвестиційної активності минулого року, зокрема, четвертого кварталу".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua