У Запорізькій області лісники розорили лісові угіддя на 7,6 млн. грн.


У Запорізькій області лісники розорили лісові угіддя на 7,6 млн. грн.

Сьогодні слідчі природоохоронної прокуратури Запорізької області почнуть розгляд кримінальної справи за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами Каменсько-Дніпровського лісового господарства.

Справа була порушена за матеріалами розслідування Служби безпеки України в Запорізькій області.

Як повідомили в прес-службі СБУ, кримінальну справу порушено за ч. 2 ст. 252 (навмисне знищення або ушкодження територій, узятих державою під охорону, що спричинило важкі наслідки. Карається позбавленням волі на термін 5-12 років) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило важкі наслідки. Карається позбавленням волі на термін 5-8 років) Кримінального кодексу України.

Слідством установлено, що посадові особи Каменсько-Дніпровського держлісгоспу тривалий час займалися незаконним видобутком піску на території Водянського лісництва, що входить до складу даного лісового господарства. Причому ліцензії на проведення подібних робіт у співробітників держлісгоспу не було. Як говориться в повідомленні прес-служби СБУ, "посадові особи також уклали угоду із приватною фірмою та активно торгували корисними ресурсами заповідного лісництва, охоронний режим якого забороняє навіть в'їзд на територію всіх видів механізованого транспорту". В інтересах слідства імена співробітників держлісгоспу, що допустили порушення, і підприємців, що співробітничали з ними, не називаються.

З ініціативи СБУ діяльність керівництва Каменсько-Дніпровського лісового господарства перевірили співробітники Державної екологічної інспекції. Вони прийшли до висновку, що дії посадових осіб лісгоспу спричинили важкі наслідки для екології заповідного району і завдали шкоди державі. За підрахунками екологів, було ушкоджено майже 45 га території заповідника, при цьому сума збитків заповідному фонду держави перевищує 7,6 млн. грн.

Територія ландшафтного заповідника місцевого значення "Водянські кучугури" (Запорізька обл.) з 1984 р. входить до складу заповідного фонду України та охороняється як національне надбання. В 2002 р. ця заповідна зона передана під охорону Каменсько-Дніпровського лісгоспу. Охоронним зобов'язанням на землях заповідника встановлений заповідний режим. Зокрема, забороняється розробка всіх видів корисних копалин, знищення дерев і трав'янистої рослинності, пошкодження форм рельєфу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua