ДПАУ очікує суттєвого скорочення розкрадань ПДВ


ДПАУ очікує суттєвого скорочення розкрадань ПДВ

Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) очікує скорочення обсягу розкрадань податку на додану вартість (ПДВ) з 15% до 2-4% уже до кінця першого півріччя, повідомив заступник голови ДПАУ Сергій Чекашкін.

"Я оцінюю крадіжки ПДВ у розмірі 15% від загального збору та сподіваюся, що цей показник знизиться до європейських 4%, наприклад, як в Австрії", - сказав він на брифінгу в понеділок.

За його словами, в абсолютних цифрах очікується скорочення розкрадань ПДВ із 15-16 млрд грн на рік до 3 млрд грн.

За словами заступника голови ДПАУ, досягти такого результату податковій допоможуть, серед іншого, нові правила звітності підприємств по ПДВ.

Крім того, за даними С.Чекашкіна, заборгованість з відшкодування ПДВ до 14 квітня склала 8,072 млрд грн: обсяг простроченої більш ніж на 60 днів заборгованості скоротився до 3,663 млрд грн із 4,173 млрд грн на 1 січня.

Чекашкін також повідомив, що ДПАУ веде з Мінфіном дискусію щодо збільшення розміру бюджетного ресурсу для відшкодування ПДВ цього року. Податкова адміністрація очікує, що при перегляді держбюджету на 2008 рік ця сума буде збільшена (на сьогодні - 24 млрд грн), але поки остаточно не визначено, на скільки.

"Ми просимо побільше, Мінфін хоче поменше", - уточнив він

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ДПС України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua