Експерт: Уряд допускає некоректність в своїх прогнозах


Експерт: Уряд допускає некоректність в своїх прогнозах

Прогнози уряду України щодо динаміки цін навіть приблизно не відповідають реальній ситуації, переконаний професор Інституту стратегічних оцінок Анатолій Гальчинський, пише "Дзеркало тижня".

На думку експерта, це унеможливлює визначення обґрунтованих механізмів антиінфляційної політики і зводить здійснювані заходи до кон'юнктурних в багатьох аспектах кроків.

"Уряд допускає принципову некоректність у своїх акцентах на тому, що джерела нинішньої інфляції лежать в 2007 році, коли ціни виросли майже на 17%. Насправді мова повинна йти про інфляційну модель розвитку, що сформувалася починаючи з 2005 року", - вважає Гальчинський.

Професор переконаний, що зростання інфляції майже втроє в 2005-2008 роках пов'язане зі зростаючими диспропорціями в соціально-економічній політиці. "Якщо в 2001-2004 роках темпи приросту реальної заробітної плати перевищували темпи зростання ВВП в 2,1 рази (оптимальним вважається співвідношення 1,4-1,5), то в 2005-му -в 11,7 рази. Цього року ця практика реанімується. Інфляційний потенціал, що сформувався в попередні роки, української економіки фактично підсилюється", - відзначив Гальчинський.

Першочерговим кроком у подоланні інфляційної спіралі експерт вважає зниження соціального навантаження на економіку. Тому, на його думку, відповідні міри повинні бути прийняті вже при внесенні уточнень у бюджет-2008.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua