ВР ратифікувала Протокол про вступ України до СОТ


ВР ратифікувала Протокол про вступ України до СОТ

Верховна Рада прийняла Закон України "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до CОТ" (далі - Протокол). За таке рішення проголосувало 411 народних депутатів.

Після проведення ратифікації зазначеного Протоколу Україна набуває повноправного членства у СОТ. Ратифіковано Протокол про вступ України до СОТ, підписаний у м.Женеві 5 лютого 2008 р.

Відповідно до практики СОТ загальні зобов'язання України консолідовано у звіті Робочої групи та у графіках зобов'язань України з тарифів та послугах, які є невід'ємною частиною Протоколу.

Протоколом визначено приєднання України до СОТ з урахуванням домовленостей, досягнутих у рамках переговорного процесу, які представлені у таких документах:

Звіт Робочої групи зі вступу України до СОТ;

Графік зобов'язань з товарі із додатками;

Графік специфічних зобов'язань у сфері торгівлі послугами;

Зобов'язання щодо внутрішньої підтримки та експортних субсидій у сільськогосподарському секторі;

Специфічні зобов'язання, що складаються з додаткових домовленостей між Україною та окремими країнами.

Згідно зі статтею 16 Марракеської угоди про заснування СОТ кожна країна повинна забезпечити відповідність своїх законів, правил та адміністративних процедур її зобов'язанням, передбаченим угодами СОТ.

Із цією метою в частині законодавчого забезпечення процесу вступу України до СОТ Верховною Радою України протягом 2002 – 2007 років у цілому було прийнято 58 Законів України, у тому числі 11 – у 2007 р.

Деякими зобов'язаннями України передбачено певні перехідні періоди. У зв'язку із цим внесення відповідних змін до національного законодавства буде відбуватися з урахуванням таких перехідних періодів.

Крім цього, відповідно до домовленостей, досягнутих українською делегацією з країнами – членами СОТ, Україною під час ратифікації Протоколу про вступ до СОТ забезпечено прийняття низки законів, які знайшли своє відображення у зобов'язаннях Звіту Робочої групи.

На сьогодні 151 держава є членами СОТ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua