Ющенко квапить Тимошенко з підписанням угоди з "Газпромом"


Ющенко квапить Тимошенко з підписанням угоди з "Газпромом"

Президент Віктор Ющенко просить Кабінет Міністрів прискорити підписання угод між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" за умовами постачань газу на 2008 рік. Про це на брифінгу повідомив перший заступник Голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак після зустрічі Ющенка з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.

Він зазначив, що Президента турбує та невизначеність, в якій знаходяться як Україна, так і Росія у сфері газових відносин за відсутності відповідних угод.

"Ми і далі працюємо в дуже неприємній ситуації, коли споживаємо газ без угод, за газ не платимо, росіяни не платять за транзит газу, ми знаходимося в ситуації такої холодної війни, і, безумовно, рано чи пізно, це виллється в більш істотний конфлікти", - сказав він.

Президент, за словами Шлапака, наполягає, щоб щонайшвидше були завершені переговори, і нагадує, що згідно попереднім домовленостям до 1 травня, в крайньому випадку, до 1 червня, повинна бути визначена стратегія у формуванні ціни на імпортний газ для України на 2009 і наступні роки.

"Оскільки дуже важко буде планувати бюджет 2009 року і державі, і окремому підприємству при невизначеності з ціною на газ", - підкреслив він.

Також Шлапак повідомив, що Ющенко звернув увагу на необхідність ухвалення найближчим часом збалансованого фінансового плану "Нафтогазу України" на 2008 рік.

У відповідь на це Тимошенко пообіцяла, що Кабмін затвердить фінплан на засіданні 9 квітня.

Нагадаємо, за підсумками переговорів 12 березня "Нафтогаз України" і "Газпром" підписали "Угоду про розвиток відносин в газовій сфері".

За угодою, з березня по грудень 2008 до України буде поставлений газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше 49,8 млрд. куб. м за ціною 179,5 долара за 1 тис. куб. м.

19 березня Кабінет Міністрів затвердив цю угоди із зауваженнями і доручив "Нафтогазу України" провести додаткові переговори з російським "Газпромом" про постачання газу до України в 2008 році з урахуванням даних зауважень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua