Експерт: Монетарні методи регулювання небезпечні


Експерт: Монетарні методи регулювання небезпечні

Андрій Кияк, голова правління банку "Бізнес Стандарт", вважає вкрай неоднозначними монетарні методи регулювання, за допомогою яких уряд хоче придушити інфляцію.

На думку екс-голови групи радників голови Національного банку, однією із причин дефіциту гривні на ринку ресурсів можуть бути спільні антиінфляційні дії НБУ і Мінфіну. Адже якщо взяти інфляцію за перші місяці, вважає А.Кияк, прості математичні розрахунки показують, що під кінець року зростання цін може скласти близько 35%. "На жаль, основними засобами протидії їй обрані монетарні методи", - каже експерт в інтерв'ю виданню "Экономические известия".

Є й інші версії того, що відбувається, підкреслює А.Кияк. Справа може полягати у виводі нерезидентами капіталу у зв'язку із загостренням глобальної кризи ліквідності та вилученням підприємствами, що відбувається на тлі цього процесу, грошей з поточних рахунків, тому що і поточні рахунки, і депозити не приносять прибутку при такій інфляції, вважає експерт. За його словами, є також версія про можливу змову декількох великих банків з іноземним капіталом, які обмежують кредитування на міжбанківському ринку та у реальному секторі, стимулюючи тим самим підвищення ставок.

Небезпеку А.Кияк бачить у тому, що зараз антиінфляційні дії уряду, до яких підключили НБУ, спрямовані не на стимулювання економіки, а на створення низького рівня споживчої інфляції, особливо в умовах передвиборного періоду. Це може привести не до перемоги над інфляцією, а, навпаки, стимулювати зростання цін. Але є й інша точка зору. Кілька тижнів тому, на засіданні Асоціації українських банків робив доповідь виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило, у якій він звернув увагу, що індекс споживчої інфляції зараз на порядок випереджає збільшення цін виробників. "Тому не виключено, що зараз важливіша боротьба саме зі споживчою інфляцією", - сказав А.Кияк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua