Заявки України і Грузії на приєднання до ПДЧ в НАТО будуть розглянуті в грудні 2008 р.


Заявки України і Грузії на приєднання до ПДЧ в НАТО будуть розглянуті в грудні 2008 р.

Розгляд заявок України і Грузії на приєднання до Плану дій щодо отримання членства в НАТО перенесено на грудень 2008 р.

Про це на прес-конференції в Бухаресті, трансляція якої здійснюється офіційним сайтом Бухарестського саміту Альянсу, заявив Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер.

Відзначимо, напередодні Генсек НАТО заявив, інтеграція Грузії і України до альянсу - питання часу.

"Україна і Грузія висловили бажання бути частиною евроатлантичної сім'ї і частиною НАТО. Не дивлячись на те, яке рішення ми ухвалимо завтра у відповідь на їх запит відносно надання ПДЧ, наше послання буде позитивним і конструктивним - так, обидві країни мають своє місце в евроатлантичній інтеграції", - сказав він.

При цьому на думку президента США Дж.Буша, Україна і Грузія - цілком готові до вступу в НАТО.

У той же час німецький канцлер Ангела Меркель підтвердила, що думати про ПДЧ в НАТО Україні ще рано. "Двері до альянсу відкриті, і перспектива для вступу є. Але ми не вважаємо, що зараз сприятливий час для приєднання Грузії і України до ПДЧ в НАТО. Таким чином, наша думка відрізняється від думки США. Але ми хочемо допомогти обом країнам рухатися у напрямі ПДЧ", відзначила вона.

Нагадаємо, проти надання Україні і Грузії статусу кандидата в члени НАТО виступала низка країн - Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди, Люксембург, Бельгія. Підтримували - країни, які в Північноатлантичному блоці недовго. Це - балтійські республіки, Польща, Чехія і Румунія.

Нагадаємо, саміт НАТО відкрився напередодні в столиці Румунії м. Бухаресті. Він триватиме до 4 квітня. Ця зустріч стане найбільшою в історії блоку - в ній беруть участь 26 глав держав і урядів альянсу. Основними питаннями саміту заявлено забезпечення енергетичної і інформаційної безпеки, ситуація в Афганістані і зміцнення натовського контингенту. На порядку денному значиться розширення НАТО за рахунок нових балканських членів блоку - Македонії, Албанії і Хорватії і надання Грузії і Україні статусу кандидата на вступ до альянсу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua