Мінфін виступає за впровадження ринкового ціноутворення при розміщенні державних цінних паперів


Мінфін виступає за впровадження ринкового ціноутворення при розміщенні державних цінних паперів

Міністерство фінансів України розробило концепцію розвитку внутрішнього ринку державних цінних паперів на 2008-2011 р., що передбачає впровадження механізму ринкового ціноутворення при розміщенні держоблігацій, говориться в повідомленні, розміщеному на веб-сайті Мінфіну.

"Концепція Мінфіну передбачає впровадження механізму ринкового ціноутворення при проведенні розміщень державних цінних паперів для врахування інтересів усього кола інвесторів; достроковий викуп державних боргових зобов'язань із метою економії бюджетних коштів; сучасні конкурентні процедури проведення аукціонів", - відзначається в повідомленні.

При цьому Мінфін визнає, що в цей час попит на державні цінні папери незначний.

Відповідно до повідомлення, реалізація концепції розвитку позитивно вплине на розвиток усього фінансового ринку: ліквідний ринок державних цінних паперів буде підтримувати більш низькі валютні ризики.

Як повідомлялося, уряд України, відповідно до держбюджету на 2008 рік, планує цього року наростити запозичення на внутрішньому ринку в 2,1 рази - до 7,776 млрд грн, тоді як на зовнішньому ринку він має намір залучити 8,098 млрд грн.

Мінфін раніше оголосив, що щопонеділка на аукціонах будуть дорозміщуватися облігації 2005 і 2006 років випуску з погашенням в 2010 і 2011 роках, а кожен другий четвер - облігації випуску 2008 року з погашенням в 2013 і 2015 роках. При цьому в першому кварталі щомісячний обсяг продажів був запланований на рівні мінімум 300 млн грн.

У той же час через занижену в порівнянні з ринковою прибутковість останнім часом аукціони відрізняються слабкою результативністю. Усього з початку року за рахунок розміщення дво- і трирічних ОВДЗ залучено 388,73 млн грн, зокрема, на останніх результативних аукціонах 17 березня було продано 3,5 тис. облігацій з погашенням 28 вересня 2011 року за ставкою 7,9% річних

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua