Мінфін РФ пропонує газовим компаніям поділитись прибутком від підвищення цін на газ


Мінфін РФ пропонує газовим компаніям поділитись прибутком від підвищення цін на газ

Мінфін Росії пропонує газовим компаніям поділитися прибутком, отриманим в результаті підвищення цін на газ, заявив статс-секретар - заступник глави міністерства Сергій Шаталов.

За його словами, компанії за рахунок підвищення цін на газ можуть одержати до 25 мільярдів рублів додатково. "Ми думаємо, що цією сумою цілком можна поділитися", - заявив заступник міністра.

НДПІ на газ зараз становить 147 рублів за 1 тисячу кубічних метрів і ця ставка не індексувалася останні три роки, у той час, як ціни до 2011 року збільшаться практично у два рази в порівнянні з 2006 роком.

Конкретні ставки збільшеного НДПІ на газ поки не називаються - питання обговорюється між Мінфіном і Мінекономрозвитку. Шаталов також повідомив, що міністерство вважає за необхідне поступово відмовитися від нульової ставки НДПІ по попутному газі.

Збільшення НДПІ на попутний газ буде відбуватися протягом 5-6 років, розповів Шаталов. За його словами, зараз попутний газ використовується нераціонально та значна його частина просто спалюється. "Ми будемо дуже акуратно, дуже обережно та поетапно, а не одноразово піднімати цей податок", - додав він.

Рішення буде прийнято з 2009 року, з урахуванням пільг по вироблених родовищах газу і розробки нових родовищ Східного Сибіру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua