Глава МВФ закликав країни світу до пом'якшення бюджетної політики


Глава МВФ закликав країни світу до пом'якшення бюджетної політики

Кредитна криза, що підсилюється, настільки серйозна, що зниження процентних ставок буде недостатньо для її вирішення, заявив директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан.

Стросс-Кан схвалив розроблений у США пакет заходів зі стимулювання економіки та закликав інші країни наслідувати американський приклад. Ця заява є різкою зміною позиції МВФ, що ще восени закликав до оздоровлення бюджету США, відзначає Financial Times.

"Я не думаю, що ми зможемо вибратися із кризи за допомогою тільки монетарних інструментів, - сказав він. - Можливо, нова бюджетна політика є сьогодні правильною відповіддю на кризу".

Заява Стросс-Кана йде врозріз із давно сталим уявленням про те, що скорочення бюджетних видатків у США і Японії необхідне для усунення дисбалансу у світовій торгівлі.

Коментарі були зроблені перед виходом на цьому тижні нових прогнозів МВФ, які, за словами Стросс-Кана, покажуть "істотне уповільнення економічного зростання, що вимагає відповідних заходів".

"Уперше за останні 25 років директор-розпорядник МВФ закликав до збільшення дефіциту бюджету, і я вважаю це визнанням того, у якій важкій ситуації ми виявилися", - сказав колишній міністр фінансів США Лоуренс Саммерс.

Заклик МВФ до пом'якшення бюджетної політики зустрів схвалення міністра фінансів Франції Крістін Лагард і міністра фінансів Індії Паланіаппана Чідамбарама.

На думку Лагард, першим кандидатом на прийняття цих заходів буде Німеччина. Чідамбарам заявив, що в Індії є можливості для бюджетного стимулювання.

Він також закликав Китай зіграти свою роль. "У Китаю є величезні можливості зі стимулювання внутрішнього споживання", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua