Фондовий ринок Японії опустився до тривожної точки


Фондовий ринок Японії опустився до тривожної точки

Фондовий ринок Японії знову не зміг утриматися від падіння у вівторок 15 січня. Інвестори повернулися на ринок після свята Повноліття в досить негативному настрої, та і японська ієна поки не сприяє поліпшенню перспектив експортних компаній.

За підсумками торгів на Токійській фондовій біржі у вівторок, індекс Nikkei 225 знизився на 138,16 пункту, або 0,98%, закрившись на позначці 13972,63. Індекс широкого ринку Topix втратив 27,38 пункту, або 1,99%, до рівня 1350,20. Nikkei уперше опустився нижче позначки 14000 пунктів з 10 листопада 2005 року, а Topix знизився до рівня, на якому індекс перебував 16 вересня 2005 року.

Основними факторами падіння японського ринку стала японська ієна, що демонструє зміцнення щодо долара США, а також негативний прогноз Банку Японії щодо розвитку економіки країни найближчим часом. Очікування того, що ФРС знизить ставку по федеральних фондах на засіданні 30 січня продовжують продавлювати курс американської валюти, що відступає щодо інших основних світових валют. Долар продовжує своє ослаблення проти ієни вже четвертий день підряд, що вкрай негативно позначається на оптимізмі інвесторів, оскільки дана ситуація загрожує перспективам прибутку японських експортних корпорацій.

Втім, курс ієни до долара далеко не єдина проблема, що турбувала гравців на японському ринку. Ще в ранкові години ринок намагався рости, але після виступу керуючого Банку Японії Тосіхіко Фукуї (Toshihiko Fukui) котирування паперів провідних корпорацій пішли вниз. Фукуї не став вводити ринок в оману, а цілком конкретно повідомив про те, що темпи зростання японської економіки сповільнюються.

"Економічне зростання продовжить сповільнюватися в доступному для огляду майбутньому, хоча очікується, що темпи зростання трохи прискоряться після цього", - підкреслив Фукуї. Фінансові ринки продовжать демонструвати високу волатильність, а прогноз щодо розвитку світової економіки відрізняється невизначеністю на тлі високих цін на нафту та інші сировинні товари, а також уповільнення економіки США. Стрижневий показник інфляції продовжить рости через дорогу нафту і продовольство.

"Японська економіка розвивається, якщо говорити про її фундаментальний тренд, однак темпи зростання демонструють ознаки уповільнення, що, головним чином, обумовлено спадом в інвестиціях у житловому секторі", - заявив Фукуї. Центральний банк, за його словами, буде продовжувати втілювати в життя політику підтримки стійкого розвитку і стабільності цін через грамотну реалізацію грошово-кредитної політики. Втім, Фукуї відмовився говорити що-небудь щодо можливого часу підвищення ставки Банку Японії.

Таким чином, погані звістки із зовнішніх ринків і негативні перспективи усередині країни стали основними причинами для зниження японських фондових індексів. Досить помітне падіння спостерігалося в котируваннях паперів експортних корпорацій, які найбільш уразливі до збільшення курсу ієни і спаду в американській економіці. Папери Honda упали на 4,4%, Toyota знизилися на 1,8%, а Nissan Motor Co. подешевіли на 2,8%. Акції Sony Corp. знизилися на 2,2%.

Однак найбільш істотні втрати виявилися в секторі виробників промислового устаткування. Сектор машинобудівників індексу Topix обвалився на 5,3%, що стало найгіршим результатом серед 33 індустріальних груп. Акції IHI обвалилися на 6%, Kawasaki Heavy Industries Ltd. впали на 6,9%. Необхідно підкреслити, що виробники машинобудівного устаткування також експортують значну частину своєї продукції, а спад у США, а також уповільнення в інших регіонах може негативно позначитися на темпах збільшення замовлень на промислове устаткування.

Негативні новини з фінансового сектора США також тиснуть на фінансовий сектор Японії. Інвестори продовжують відчувати занепокоєння, пов'язане з очікуваннями нових збитків та ослаблення перспектив кредитування. Акції Mitsubishi UFJ упали на 1,3% до 999 ієн. Необхідно відмітити, що протягом останніх декількох місяців, папери Mitsubishi UFJ кілька разів перетинали дану позначку в різних напрямках, але кожне падіння супроводжувалося черговим зростанням паперів майже на 15%-20%. Папери Mizuho Financial Group Inc. знизилися на 1,4%.

Також можна відзначити падіння акцій нафтовидобувної Inpex Holdings Inc. на 4,2%. Компанія разом з партнерами по проекту Кашаган погодилася на збільшення частки казахської національної нафтовидобувної компанії. Раніше існував ризик того, що міжнародна група на чолі з італійською Eni Spa може зовсім втратити ліцензії на розробку, оскільки Астана була вкрай незадоволена занадто малою часткою своєї національної компанії в розробці одного з найбільших родовищ у світі.

Таким чином, фондовий ринок Японії цілком закономірно відреагував на негативні фактори, які опустили ринок нижче психологічно важливої позначки. Втім, ця позначка також є важливим рівнем підтримки, оскільки з початку року японські індекси встигли опуститися більш ніж на 10%. Це досить значне падіння, тому що підсумки 2007 року також виявилися надзвичайно поганими. У подібних умовах важко очікувати, що тенденція буде переломлена миттєво, але з великою ймовірністю можна припустити, що при значній перепроданності акцій потенціал падіння досить обмежений. Падіння на 10% зазвичай сигналізує про можливу технічну корекцію, але якщо взяти до уваги загальне падіння індексів з початку 2007 року, то цілком очевидно проступають контури картини "ведмежого" ринку, що формується.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua