Можлива купівля "Газпромом" акцій NIS викликала занепокоєність ЄК


Можлива купівля "Газпромом" акцій NIS викликала занепокоєність ЄК

Єврокомісія виражає стурбованість можливою неконкурентною покупкою "Газпромом" 51% акцій сербської нафтової держкомпанії Naftna Industrija Srbije (NIS), повідомляє Associated Press.

"Комісія сподівається, що продаж важливого активу, яким є сербська нафтова компанія, буде проведено відкрито і буде ґрунтуватися на об'єктивних, комерційних та економічних інтересах", - заявив прес-секретар комісара ЄС із питань розширення Оллі Рене.

За неофіційними даними, угода може бути підписана 18 січня 2008 р. під час зустрічі президента РФ Володимира Путіна із прем'єр-міністром Сербії Воїславом Коштуніцею у Белграді.

Раніше в сербській пресі повідомлялося, що російська сторона запропонувала Сербії 1 млрд євро за мажоритарний пакет акцій NIS, а також пообіцяла надати допомогу в будівництві одного із секторів газопроводу "Південний потік" і забезпечити стратегічне партнерство в будівництві природного газового резервуара в Банатські Двор. При цьому 400 млн євро російська сторона обіцяла виплатити готівкою, а іншу суму вкласти в розвиток NIS.

Проти угоди поза тендером виступив міністр фінансів та економіки Сербії Младан Дінкіч, що заявив, що пропозиція Росії неприйнятна для Сербії, і оцінив 51% акцій NIS в 2 млрд євро.

Наприкінці грудня уряд Сербії заявив, що продовжить переговори з Росією з цього питання. "Переговори щодо співробітництва в енергетичному секторі продовжаться з метою досягнення угоди, що буде відповідати інтересам обох сторін".

При цьому Дінкіч залишить комісію, що буде розглядати можливу угоду з Росією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua