"Нафтогаз" ініціює розірвання договорів на транзит газу між "Укргаз-Енерго


"Нафтогаз" ініціює розірвання договорів на транзит газу між "Укргаз-Енерго

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" ініціює розірвання договорів із послуг на транзит природного газу між спільним підприємством "Укргаз-Енерго", оператором газотранспортної системи компанією "Укртрансгаз" і газопостачальними компаніями (облгазами).

Про це Українські Новини дізналися від інформованого джерела.

За його інформацією, виконуючий обов'язки заступника голови правління "Нафтогазу України" Ігор Діденко доручив провести роботу з розриву договорів на транспортування газу між "Укртрансгазом" і газопостачальними компаніями з одного боку, і "Укргаз-Енерго" з іншої, виходячи з постанови Кабінету Міністрів №1729, яка визначає порядок забезпечення споживачів України природним газом.

Він також додав, що 11 січня на селекторній нараді в "Нафтогазі України" було озвучене вимогу, не виконувати договори з СП і стягувати плату безпосередньо зі споживачів.

Співрозмовник агентства зазначив, що представники облгазів й "Укртрансгазу" не підтримали цю ініціативу.

"Більшість компаній посилаються на умови ліцензій НКРЕ (Національна комісія регулювання електроенергетики), згідно з якими вони не мають права укладати договори з газу. Крім того, вони побоюються погіршення фінансового стану", - сказав він.

У прес-службі "Укргаз-Енерго" повідомили, що вимог про розірвання договорів на транспортування газу компанія не отримувала, а розірвання контрактів в однобічному порядку заборонено законодавством.

"На початку 2007 року ми уклали 5-річні контракти з усіма компаніями, які транспортують і розподіляють газ по території України. На сьогодні вони повністю виконуються сторонами, ми безперебійно постачаємо газ до засуву споживача, як і передбачено ліцензійними умовами НКРЕ", - сказав керівник прес-служби "Укргаз-Енерго" Віталій Кисіль.

На думку голови юридичної компанії "Валерій Сафронов і партнери", Валерія Сафронова, якщо метою документа була спроба усунути СП із ринку, то із правової точки зору вона неспроможна.

Він повідомляє, що згідно із ліцензійними умовами, ліцензіати, а в цьому випадку це "Укртрансгаз", не мають права укладати договори транспортування газу зі споживачами.

По-друге, на думку юриста, у самій постанові Кабміну №1729 зазначено, що договори зі споживачами транспортні організації можуть укладати лише в тому випадку, коли ресурс газу не належить "Нафтогазу України" або заснованим ним компаніям, у тому числі "Укргаз-Енерго".

Зі слів експерта Центру енергетичних досліджень В'ячеслава Бутка, останні ініціативи Кабміну спрямовано на витиснення з газового ринку структур з російським капіталом.

"Поява різних договорів для споживача (один - на поставку, іншої - на транзит) у практичній площині відкриває можливості для використання бартерних і залікових схем", - сказав він.

Бутко висловив сумнів, що адміністративні методи допоможуть нинішньому уряду позбутися від російського впливу на внутрішньому ринку.

Як повідомляло агентство, 8 січня НКРЕ відновила обмеження обсягів поставок газу "Укргаз-Енерго" на рівні 5,04 млрд. куб. м/рік.

"Укргаз-Енерго" уважає незаконним це рішення, а НКРЕ пояснює його рішенням суду.

Закрите акціонерне товариство "Укргаз-Енерго" - ексклюзивний постачальник газу для українських споживачів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua