JPMorgan підвищив прогноз цін на нафту на 2008 і 2009 роки


JPMorgan підвищив прогноз цін на нафту на 2008 і 2009 роки

Ціна на нафту може виявитися в найближчі роки вищою, ніж передбачалося раніше, через дефіцит пропозиції на ринку і збільшення витрат на розробку нових родовищ, говориться в доповіді JPMorgan.

Як вважають аналітики третього за розміром американського банку, середня ціна нафти WTI може скласти в 2008 році $80 за барель, що на 23% вище від попереднього прогнозу, повідомило агентство Bloomberg.

Також JPMorgan підвищив прогноз ціни нафти на 2009 рік на 15% - до $75 за барель. Довгостроковий прогноз підвищений на 18% - до $65.

Торік вартість нафти збільшилася на 53%, а 3 січня цього року вона досягла рекордних $100,09 за барель на побоюваннях перед зривом поставок з Нігерії. Консенсус-прогноз опитаних Bloomberg 29 аналітиків на 2008 рік перебуває на рівні $78 за барель.

"Наші очікування відображають впевненість, що зросла, у тому, що ситуація із пропозицією нафти на ринку залишиться складною в середньо- і довгостроковій перспективі в поєднанні зі швидким збільшенням витрат компаній, - говориться в доповіді JPMorgan. - Наші припущення щодо цін на нафту в 2008-2010 роках є досить консервативними, і в реальності вони можуть бути перевищені".

JPMorgan також підняв прогноз прибутку австралійських нафтових компаній на 2008 рік. Для Woodside Petroleum він підвищений на 38%, для Santos - на 44%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua