EIA: Світова залежність від ОПЕК збільшиться в 2008 році


EIA: Світова залежність від ОПЕК збільшиться в 2008 році

Залежність світової економіки від Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) виросте в 2008 році, оскільки видобуток "чорного золота" у державах, що не входять у картель - Мексиці і Норвегії - знижується, повідомило Управління енергетичної інформації США.

"Світовий попит на нафту в 2008 році буде рости швидше, ніж поставки нафти із країн, що не входять в ОПЕК, надаючи ОПЕК компенсувати тиск на ціни, який підвищується", - повідомило EIA у щомісячному прогнозі. ОПЕК добуває близько третини всієї світової нафти.

EIA припускає, що поставки нафти в 2008 році скоротяться, а середня вартість американської легкої нафти складе $87,21 за барель. Минулого тижня ціни на нафту ненадовго досягли тризначного рівня.

З тих пір ціни знизилися до $97 за барель через побоювання рецесії в США. Дані статистики минулого тижня показали, що рівень безробіття виріс до п'яти відсотків у грудні, що стало максимальним приростом більш ніж за два роки.

У першій спробі прогнозу на 2009 року EIA повідомило, що ціни можуть "помірковано знизитися" у середньому до $81,67 за барель, оскільки поставки з держав, що не входять в ОПЕК, збільшуються, а члени картелю, такі як Саудівська Аравія, завершують проекти з розширення видобутку.

EIA пророкує, що в 2008 і 2009 роках попит на нафту буде рости на 1,6 мільйона барелів на добу завдяки сильному економічному зростанню в Китаї та інших непромислових азіатських державах, а також на Близькому Сході. В 2007 році попит ріс на один мільйон барелів на добу.

Члени ОПЕК зустрінуться 1 лютого у Відні, щоб обговорити політику видобутку.

"Темпи і терміни розширення потужностей у безлічі країн будуть відігравати ключову роль у визначенні тенденцій нафтового ринку протягом наступних двох років".

ОПЕК припускає, що в 2008 році вона буде добувати 32,58 мільйона барелів на добу, повідомила EIA у щомісячному звіті по нафтовому ринку. Це більше, ніж 31,74 барелів на добу, названі EIA у грудневому прогнозі.

Частково це збільшення відображає включення до складу ОПЕК нового члена, Еквадору. У четвертому кварталі 2007 року Еквадор добував 520.000 барелів на добу.

Надлишок потужностей ОПЕК може вирости до 2,1 мільйони барелів на добу до кінця 2008 року з поточних 1,6 мільйона барелів на добу, в основному, завдяки розширенню проектів Саудівської Аравії, і, можливо, перевищить п'ять мільйонів барелів на добу до кінця 2009 року.

Виробники, що не входять в ОПЕК, в 2008 році будуть добувати 50,21 мільйона барелів на добу, що нижче від грудневого прогнозу EIA, у якому говорилося про видобуток 50,82 мільйона барелів на добу.

Обсяги постачання, що виросли, з Азербайджану, Росії, Канади, Бразилії, США, Китаю, Судану і Казахстану більш ніж компенсовані зниженням видобутку в Мексиці, Великобританії і Норвегії, повідомило EIA.

Підвищення виробництва в країнах, що не входять в ОПЕК, в 2009 році може компенсувати деяку нестачу нафти, однак "недавня історія показує, що зростання виробництва в країнах, що не є членами ОПЕК, часто не виправдовує очікувань".

EIA також вказало на затримки в реалізації проекту "Сахалін-2" у Росії, а також затримку розробки родовищ у Бразилії та Азербайджані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua