"Метінвест" блокує роботу "Запоріжсталі"


"Метінвест" блокує роботу "Запоріжсталі"

"Метінвест" блокує роботу "Запоріжсталі" Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" змушений знизити виплавку чавуну у два рази через припинення постачання залізорудного концентрату з боку ВАТ "Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат" (ІнГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), повідомляється в термінових телеграмах меткомбінату на адресу Президента Віктора Ющенка і прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, текст яких є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна". Про це повідомляє proUa .

У телеграмах, зокрема, відзначається, що в грудні 2007 року ІнГЗК недовантажив "Запоріжсталі" 70 тис. тонн залізорудного концентрату. При цьому 1 і 2 січня ІнГЗК повністю припинив постачання залізорудної сировини на меткомбінат "Запоріжсталь".

"Запоріжсталь" звернулася із проханням до Президента і прем'єр-міністра в терміновому порядку вплинути на ситуацію, відзначаючи складність роботи в зимовий період і святкові дні.

Відповідно до балансового розподілу, обсяги реалізації залізорудного концентрату на адресу ІнГЗК повинні становити 350 тис. тонн, однак фактично ці поставки нижчі. Зокрема, за 11 міс. 2007 року ІнГЗК реалізував "Запоріжсталі" 3,583 млн тонн залізорудного концентрату при запланованих обсягах 3,73 млн тонн. При цьому, зокрема, у листопаді ІнГЗК поставив на меткомбінат 287,2 тис. тонн залізорудного концентрату (план - 350 тис. тонн).

Як повідомлялося, "Запоріжсталь" у січні-листопаді 2007 року збільшила виробництво готового прокату на 3,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2006 року - до 3,422 млн тонн, сталі - на 1,4%, до 4,097 млн тонн, чавуну - на 1,2%, до 3,293 млн тонн, агломерату - на 0,8%, до 5,194 млн тонн.

"Запоріжсталь" в 2006 році збільшила виробництво готового прокату на 0,3% у порівнянні з 2005 роком - до 3,613 млн тонн, сталі - на 0,4%, до 4,4 млн тонн, у той же час знизивши випуск чавуну на 0,2% - до 3,535 млн тонн та агломерату - на 0,1%, до 5,656 млн тонн.

ВАТ "Запоріжсталь" - одне з найбільших в Україні металургійних підприємств. Виробляє гарячекатаний і холоднокатаний лист товщиною 0,5-7,0 мм із вуглецевих, низьколегованих, легованих і нержавіючих сталей. Близько 70% продукції комбінату експортується в 71 країну світу.

ІнГЗК - найбільше в Україні підприємство з виробництва залізорудного концентрату, за 11 міс. 2007 року збільшило виробництво товарного залізорудного концентрату на 5,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2006 року - до 12,565 млн тонн, реалізувавши металургійним підприємствам України 11,960 млн тонн концентрату. Відповідно до балансового розподілу, ІнГЗК у грудні повинен був поставити на "Запоріжсталь" 330 тис. тонн концентрату.

ЗАТ "Смарт-холдинг" (Київ) у рамках розширення співробітництва із групою "Систем Кепітал Менеджмент" у сфері ГМК передало "Метінвесту", що здійснює стратегічне управління гірничо-металургійним бізнесом СКМ, 82,46% акцій ІнГЗК.

Група "Метінвест" є регіональним лідером у ГМК. Підприємства групи виробляють 10,5 млн тонн сталі, більше 38 млн тонн залізорудної сировини. ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест". Власниками ТОВ "Метінвест Холдинг" є голландська компанія Metinvest B.V. (51,15%) і ЗАТ "СКМ" (Донецьк, 48,85%).

75% Metinvest B.V належить SCM (Cyprus), дочірній компанії ЗАТ "СКМ", 25%+1 акцій Metinvest B.V. належить Smart N.V. (Нідерланди), що є холдинговою компанією бізнес-групи Вадима Новинського.

ЗАТ "СКМ", найбільша керуюча компанія країни, володіє та управляє активами в гірничо-металургійній, енергетичній, телекомунікаційній, банківській, страховій, медіа, рітейлі та інших галузях і сферах економіки. У групу "СКМ", зокрема, входять компанії "Метінвест Холдинг", "ДПЕК", "Фарлеп-Інвест", "Оптима Телеком", "СКМ Фінанс", ІГ "Сьогодні", ТРК "Україна", "Український Рітейл".

Бізнесменові Рінату Ахметову належить 90% акцій "СКМ".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua