Тимошенко: "Нафтогаз України" знаходиться на межі банкрутства і без балансу газу на 2008 р.


Тимошенко: "Нафтогаз України" знаходиться на межі банкрутства і без балансу газу на 2008 р.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє про кризову фінансову ситуацію національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" у зв'язку з діями попереднього керівництва компанії і галузі.

"Компанія перебуває на грані банкрутства і не має затвердженого балансу газу на рік (2008)", - заявила вона журналістам за підсумками зустрічі в минулу середу з новим главою НАК "Нафтогаз України" Олегом Дубиною.

Як відзначив під час зустрічі Дубина, за попередніми даними збитки НАК "Нафтогаз України" за підсумками 2007 року вдвічі перевищать збитки 2006 року і складуть 5 млрд грн.

За його словами, уперше в історії компанії кредиторська заборгованість у кілька разів перевищила дебіторську.

Тимошенко підкреслила, що уряд готовий об'єднати всі зусилля, щоб оздоровити НАК і не допустити втрати цієї компанії. Уряд готовий за необхідності надати державні гарантії щодо зобов'язань компанії, виділити кошти з бюджету і надати пільги при оподатковуванні, додала прем'єр.

Вона повідомила, що чотири найбільших кредитори "Нафтогазу України" направили Кабінету міністрів "дуже тривожний лист", у якому висловили стурбованість фінансовим станом НАК і її кредитоспроможністю. Автори листа відзначили, що у випадку неможливості "Нафтогазу України" сплатити борги це спричинить серйозні наслідки і для України як держави, у тому числі зниження її суверенного рейтингу.

Тимошенко відзначила, що Кабінет міністрів готовий зв'язатися з усіма кредиторами та обслужити борги компанії.

Дубина додав журналістам, що із кредиторами досягнута попередня домовленість, що вони утримаються від оголошення дефолту, що зніме ризик виникнення кросс-дефолту.

Коментуючи становище компанії, її новий глава підкреслив, що крім відсутності балансу газу на рік, що настав, навіть листопад і грудень минулого року за балансом були не закриті. "Те, що було використано в країні на сьогоднішній день на опалювальний сезон, на потреби населення, не було підтверджено - немає ніяких паперів", - сказав він.

Дубина додав, що відсутні і підписані контракти на постачання газу в 2008 році у зв'язку з ненаданням їх постачальниками газу.

Глава "Нафтогаз України" підкреслив, що складна фінансова ситуації в компанії багато в чому пов'язана з тим, що кращі категорії споживачів газу були віддані створеному НАК на початку 2006 року на паритетних засадах зі швейцарським газотрейдером RosUkrEnergo спільному підприємству "УкрГаз-Енерго", тоді як "Нафтогаз України" продає газ тільки населенню і найбільшим неплатникам - теплокомуненерго.

"Усе, що має 100% оплату і якусь прибутковість - усе виведено на сторону на компанії, які разом створені, якісь СП, які заробляють на системі НАК", - підкреслив Дубина.

Він додав, що при цьому контрагенти "Нафтогаз України" некоректно працювали з компанією, підписуючи договори заднім числом за завищеними цінами, що привело до збитків компанії торік у розмірі 1,14 млрд грн і 384 млн грн - у цьому.

За його словами, у порівнянні з 2006 року знизився також компанією видобуток нафти і газу.

Глава НАК також звернувся до прем'єра із проханням вирішити питання з тендерними закупівлями, тому що за порядком, який існує, "Нафтогаз України" змушений 2% від обсягу закупівель перераховувати консалтинговій компанії.

У свою чергу Тимошенко доручила Дубині сформувати команду професіоналів, щоб вивести НАК із кризи. "Усе, що стосується кадрового питання - ви маєте повну самостійність зібрати принципово нову команду, що буде на НАК дивитися, не як на легку здобич, а як на стратегічний об'єкт державної власності", - сказала прем'єр.

Вона також дала завдання проаналізувати структуру собівартості газу, що добувається в Україні, на предмет наявності в ній необґрунтованих накруток, щоб населення платило за газ "правильну ціну".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua