Новини

20.11.2008 21:30

Експерт: НБУ намагається зміцнити курс гривні на рівні 6,0 грн./дол.


Зображення: Телеканал новин 24

Національний банк України намагається підтримати курс гривні і зміцнити його на рівні 6,0 грн./дол. до кінця поточного року. Таку думку висловив аналітик інвестиційної компанії Foyil Securities Володимир Габрієлян.

При цьому аналітик не виключає можливого коливання курсу гривні протягом наступного тижня, поки процедура проведення валютних аукціонів не буде повністю відрегульована.

В.Габрієлян нагадав, що в середу НБУ провів свій перший валютний аукціон. За словами аналітика, "незважаючи на те, що діапазон продажу доларів був установлений у межах 5,77-6,00 грн./дол., регулятор продавав долар по єдиній для всіх ціні - 5,98 грн./дол., у той час як комерційні банки, що подали заявки на покупку доларів по 6,00 грн./дол., не мали права заощадити ці 2 копійки". Він підкреслив, що плутанина в нових правилах викликала підвищення попиту на долари серед українських комерційних банків, у результаті чого курс на міжбанківському ринку вчора піднявся до 6,3 грн./дол.

Як відзначив аналітик, 14 і 17 листопада на міжбанку спостерігалося певне затишшя, оскільки Нацбанк повністю задовольняв попит на валюту. Однак 18 листопада регулятор не вийшов на ринок, спровокувавши стрибок долара до 6,2 грн./дол., нагадав В.Габрієлян. За його словами, це підтверджує той факт, що в даний момент НБУ є найбільшим постачальником доларів в українську економіку.

За матеріалами УНІАН
Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також

Весь ринок: Валюта   Казна   

Все, що ми знаємо про: НБУ   

Архiви: 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000